O uplynulém víkendu nasázel do sítě Hostinného šest branek, dohromady jich v sezoně nastřádal už úctyhodných sedmadvacet, přesto v Okresním přeboru na Trutnovsku není nejlepším střelcem. Emir Grizič (31) se v tomto ohledu kouká na záda ještě produktivnějšímu spoluhráči Martinu Škodovi (36) a kocbeřskému Martinu Kilevníkovi (30), nic to ale nemění na faktu, že také on platí za kanonýra par excelence.

Do konce sezony může klidně usilovat o zdolání čtyřicetigólové mety, která by případně mohla přiblížit Spartak Hajnice k vítězství v soutěži. „Je to samozřejmě náš cíl, ale do konce soutěže zbývá ještě spousta kol a hodně náročných zápasů,“ je si vědom jednatřicetiletý střelecký zabiják.

Emire, v sobotu jste proti Hostinnému dosáhl vlastně na dva hattricky v řadě. Jeden v prvním poločase, další ve druhém. Už se vám tohle někdy povedlo?

close Emir Grizič (vlevo) v souboji proti Volanovu. info Zdroj: Veronika Fiebingerová zoom_in Emir Grizič (vlevo) v souboji proti Volanovu. Myslím, že se nám minulá sobota povedla. Byla dobrá nejen pro mě, ale pro celý náš tým. Určitě jsem už v jednom zápase dal hodně branek, ale aby to byly hned dva hattricky, to se mi povedlo opravdu poprvé.

V první půli jste na tři branky potřeboval 21 minut, po pauze pouhých devět. Cítil jste se jak se říká v laufu?
Dalo by se to tak říct. Řekněme, že to z mé strany bylo takové spontánnější (usmívá se).

Šest branek je hodně, přesto vzpomenete si, který gól se vám povedl nejvíc?
Samozřejmě šest gólů za jediný zápas je dost i na mě. Pokud bych měl některou z těch branek vyzdvihnout, byla by to asi ta, kterou jsem vstřelil hlavou. Trefil jsem to pěkně od břevno a myslím, že to byl povedený gól.

Vy pocházíte z Bosny a Hercegoviny. Co a kdy vás vlastně přivedlo do Česka?
Máte správnou informaci, jsem z Bosny a do Čech jsem přijel za prací už před čtyřmi lety.

Poslední sezony jste odehrál v Černém Dole. Jak se pak zrodil přestup do Hajnice?
Do Hajnice jsem přestoupil na pozvání mého kamaráda. Jsem rád, že mě tu přijal dobře jak trenér, tak celý náš tým.

V něm obvykle sype góly především Martin Škoda. Čím to podle vás, že se proti Tatranu prosadil jen jednou a to ještě v úplném závěru?
Takový už je fotbal. Martin je dobrým fotbalistou, od kterého se dá hodně naučit. Je naším suverénně nejlepším střelcem, ale někdy to prostě tak chodí, že tomu míč do branky nespadne, jinému zase jo.

close Emir Grizič (vpravo) během podzimního utkání na hřišti Volanova, kde při výhře 2:0 jednou skóroval. info Zdroj: Veronika Fiebingerová zoom_in Emir Grizič (vpravo) během podzimního utkání na hřišti Volanova, kde při výhře 2:0 jednou skóroval.

V sezoně často vyhráváte velkými gólovými rozdíly. Není vám někdy soupeřů až líto?
Upřímně, někdy mi jich líto i je (směje se), ale nám jde o výhry a když k nim dospějeme, je vše v pořádku.

Jste blízko vítězství v soutěži. Je to váš hlavní cíl a máte postupové ambice?
Když hraje tým na vršku tabulky, vždycky musí mít postupové ambice, u nás je ale prioritou první místo v tabulce a zisk okresního poháru. Tak to máme v kabině nastavené.


Načítám tabulku ...

Na čele tabulky je to přitom stále hodně vyrovnané. O dva body za vámi jsou Kocbeře a Bílá Třemešná. Cítíte v nich konkurenci?
Pro nás jsou samozřejmě všichni soupeři konkurenty. Nekteří více, jiní o něco méně. Tyhle dva týmy ale bereme za největší rivaly a konkurenty v boji o vítězství v soutěži.

Tyto celky spolu v sobotu hrají vzájemný duel. Jaký výsledek by vám vyhovoval?
Když se podíváme na tabulku a aktuální počet bodů, myslím, že dělba bodů by pro nás byla ideálním výsledkem. Remíza by se nám určitě zamlouvala.


Načítám výsledky ...

Vás čeká souboj na hřišti Starých Buků. Na podzim jste tohoto soupeře doslova rozstříleli 10:0, jaký zápas očekáváte nyní?
Ideální by bylo, kdyby se nám také odveta podařila podobně jako podzimní zápas, který jsme odehráli ve Svobodě nad Úpou.