Dva celky letos mohou postoupit ze III. třídy do okresního přeboru a závěr nejnižší soutěže mužů na Trutnovsku tak dvě kola před koncem ročníku spěje do atraktivní koncovky. O vítězi je tu dávno rozhodnuto, suverénně první skončí fotbalisté Pilníkova. O zmiňované druhé místo ale ve finiši svede bitvu hned kvarteto jeho pronásledovatelů.

Fotbalisté Dvora Králové nad Labem (modrobílé dresy) a Náchoda sestupem z divize účastníkům krajských soutěží letos pořádně zavařili.
Region se třese. Komu v krajských soutěžích dospělých stále ještě hrozí sestup?

Svoji nadvládu Pilníkovští prokázali také ve víkendovém 12. kole. Na hřišti Mostku byl favorit od úvodních minut lepší a už první poločas vyhrál rozdílem tří branek. Nakonec jich domácí inkasovali pět, když se dvakrát prosadili nejlepší kanonýři soutěže Aleš Starý (na jaře 26 branek) s Jakubem Kuldou (16).

Mostek vs. Pilníkov 0:5 (0:3)Mostek vs. Pilníkov 0:5 (0:3)Zdroj: Tomáš PlecháčPomyslným šlágrem kola byl souboj Prosečného s Janskými Lázněmi. Hosté šli krátce před přestávkou do vedení, brzy po ní srovnal stav Jakoubek. V 70. minutě Sokol dokonale skóre otočil, následně však soupeř stejnou mincí odpověděl a divokou desetiminutovou přestřelku zakončila trefa Davida Hrušky, jenž v 80. minutě vyrovnal na 3:3. V penaltovém rozstřelu byli přesnější hráči Janských Lázní a připsali si tak v tomto případě hodně cenný druhý bod.

Program závěrečných dvou kol
13. kolo: Pilníkov – Prosečné, Janské Lázně – Lánov, Mostek – Libotov, Malé Svatoňovice – Lampertice/Žacléř B.
1. kolo: Lampertice/Žacléř B – Pilníkov, Prosečné – Libotov, Malé Svatoňovice – Janské Lázně, Lánov – Mostek.

Na druhém místě se i dvě kola před koncem drží fotbalisté Libotova. Těm se v neděli do cesty postavily Lampertice/Žacléř B a první poločas nabídl pět branek, když na tři trefy domácích odpověděl dvěma povedenými projektily matador Drábek. Po pauze už stříleli přesně pouze domácí a soupeře nakonec porazili hladce 7:2. Zajímavostí je, že jubilejní 100. trefu Libotova v sezoně vstřelil nejlepší kanonýr týmu Jakub Pitro. 

Ústečtí fotbalisté se do branky Trutnova trefili dvakrát během prvního poločasu. Po přestávce svůj náskok dokázali místy i se štěstím ubránit.
Dvaadvacátý gól Slavíka na body nestačil. Rozhodla kapitánova velká „malá“ domů

Výsledkově velmi vyrovnanou partii nabídlo utkání mezi Lánovem a Malými Svatoňovicemi. Střelecký účet otevřel už po osmi minutách domácí Pavel Horák, soupeř ale stav otočil a ještě v 71. minutě vedl. Pak ale srovnal Průžinec a v 83. minutě o vítězství favorita rozhodl Dominik Šulitka.

Také Lánov tak živí naději na konečné druhé místo, hodně o jeho ambicích napoví příští zápas na hřišti Janských Lázní.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …

Načítám výsledky …

O mnoho poklidněji vyznívá závěr sezony ve skupině o umístění. Zde si o pozornost říká minisouboj o konečnou první příčku. Rezerva Dolní Kalné jej se Starým Rokytníkem svede v závěrečném kole, do té doby potřebují oba rivalové neztrácet body jinde.

Bolestivý sestup. Dvoráci v závěru sezony nehráli vůbec špatně, doma urvali hned čtyři vítězství. Rozhodovalo se ale na hřištích soupeřů, kde výhra nepřišla žádná.
Devatenáctiletá etapa je u konce. Královédvorští sestupují z divize do kraje

Ve 12. kole se jim to dařilo. Kalenští doma přestříleli Horní Maršov 3:2, Sokol i díky dvěma trefám Marka Bednáře zvládl duel v Radvanicích v Čechách (3:0). V přímém souboji o pátou příčku vyhrál Kuks na hřišti Kunčic nad Labem a fotbalisté Černého Dolu doma porazili Bernartice 4:1. Také tento zápas měl dvougólového hrdinu, byl jím Marek Pavlíček.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …

Načítám výsledky …