Jak značí už jen samotná čísla, rozhodně nenudilo. Lídr tabulky z Hajnice se představil na horké půdě Rtyně v Podkrkonoší, kde si zpočátku vedl suverénně a první poločas vyhrál rozdílem tří branek. Po pauze se ale domácí dvěma trefami vrátili do hry a nakonec se stali týmem, který ambiciózního soupeře jako první v sezoně donutil strachovat se o vítězství do poslední minuty.

Náchodští fotbalisté měli duel s Turnovem dobře rozehraný, když od desáté minuty vedli 1:0. V závěrečných osmi minutách ale třikrát inkasovali a důležitý zápas prohráli.
Derby bez branek. Náchodští v závěru ztratili vyhraný zápas. Prohráli i Dvoráci

V tabulce druhé Kocbeře zajížděli k dalšímu utkání do Poříčí u Trutnova a počínali si zde jako velké mužstvo. Jiskra vedla už po půlhodině hry 4:0 a s týmem nijak nezacloumal ani čestný úspěch soupeře. První tři branky hostů vstřelil nejlepší hráč zápasu Martin Kilevník, krátce před pauzou rozjel cestu za hattrickem jeho spoluhráč Vojtěch Hulík. Jubilejní desátý gól utkání pak tři minuty před koncem vstřelil střídající Martin Šíl.

Volanovští Martin Votava a Tomáš TrailinVolanovští Martin Votava a Tomáš TrailinZdroj: Veronika FiebigerováTřetí příčka momentálně patří třemešenskému Sokolu, který si na vlastním trávníku tentokrát poradil s lepšícím se týmem Bohuslavic nad Úpou. Domácí vyhráli hladce 4:0, ale výsledek mohl klidně vypadat i jinak. To by však hosté nesměli zahodit oba pokutové kopy, které byly v jejich prospěch odpískány za stavu 1:0 a 4:0.

Už příští víkend nabídne přímý souboj o bronzovou pozici, když se Bílá Třemešná představí v Mladých Bukách. Ty se na šlágr kola naladily dvoubodovým ziskem na hřišti Strážného. Domácí přitom měli duel skvěle rozehraný. Zásluhou penalty proměněné Vladimírem Pokorným vedli po hodiny hry 1:0 a navíc hráli přesilovku. Hosté ale v oslabení vyrovnali, když se ve druhé nastavené minutě prosadil Marek Tůma. Favorit pak lépe zvládl i penaltový rozstřel.

Kanonýr Martin Škoda pálí góly za podkrkonošskou Hajnici a s týmem plánuje postup minimálně do krajské soutěže I. B třídy.
Hattrick za pět minut? To už se mi nepovede, myslí si gólový zabiják Škoda

V dalším kvalitním utkání si celek Volanova po boji poradil se soupeřem ze Žacléře a Staré Buky doma s přispěním hattricku Martina Křižoviče rozstřílely Vítěznou 7:2. Domácí mužstva vyhrála i dva záchranářské souboje. Tatran Hostinné zvládl nečekaně vyrovnanou partii s Libčí (4:2), Podhůří si zásluhou trefy Stanislava Pavlů z 82. minuty poradilo se Svobodou nad Úpou (4:3).

Okresní přebor mužů, 11. kolo

Rtyně v Podkrkonoší – Hajnice 2:3 (0:3). Branky: 47. M. Novotný, 74. V. Kubec – 3. a 36. M. Škoda, 16. Grizič. Rozhodčí: L. Nývlt. ŽK: 4:4. Diváci: 70.

Poříčí u Trutnova – Kocbeře 1:10 (1:5). Branky: 39. Smola – 9., 25. a 28. Kilevník, 29. L. Novák, 42., 59. a 82. Hulík, 47. P. Matějka, 78. Z. Šmíd, 87. Šíl. Rozhodčí: P. Doubic. ŽK: 1:1. Diváci: 40.

Bílá Třemešná – Bohuslavice nad Úpou 4:0 (3:0). Branky: 1. D. Kubelka, 32. Hažer, 44. a 46. M. Jákl. Rozhodčí: Wiesner. ŽK: 1:2. Diváci: 50.

Zdroj: Lukáš Zlatník

Strážné – Mladé Buky 1:1 (0:0), na penalty 6:7. Branky: 60. Vl. Pokorný z pen. – 90. (+2) M. Tůma. Rozhodčí: Rohrbacher. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (60. Kment). ŽK: 1:1. Diváci: 60.

Volanov – Žacléř 2:1 (1:1). Branky: 2. M. Votava, 46. T. Gabriel – 14. J. Mádle. Rozhodčí: M. Černý. ŽK: 3:1. Diváci: 100.

Staré Buky – Vítězná 7:2 (3:0). Branky: 12., 45. a 60. Křižovič, 22. a 82. P. Andrle, 65. P. Knap, 74. vlastní (Špůr) – 87. Balghouthi, 90. J. Tomášek z pen. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (58. T. Dušánek). Diváci: 50.

Podhůří – Svoboda nad Úpou 4:3 (3:1). Branky: 5. D. Najman, 27. Mlejnek, 31. Lněnička, 82. S. Pavlů – 1. P. Beneš, 60. Kloz, 78. Viesner. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:1. Diváci: 50.

Hostinné – Libeč 4:2 (1:1). Branky: 17. J. Novotný, 76. Jakoubek, 86. D. Horák, 87. M. Antoš – 28. J. Linhart, 82. Ulrych. Rozhodčí: Mader. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (73. D. Horváth). Diváci: 50.