Středeční odpoledne nabídlo na Trutnovsku dvě dohrávky okresního přeboru mužů. V rámci 5. kola se utkaly celky Starých Buků a Poříčí u Trutnova, tečku za šestým dějstvím dělali hráči Bílé Třemešné a Volanova.

Předseda OFS Trutnov Marek Pilný (ve žlutém) je po zranění zpátky v dresu Poříčí. Na snímku s ním Martin Miklušák.
V přeboru ze hry skóroval gólman. Sedmé kolo nabídlo úctyhodných šest hattricků

V obou duelech se radovaly domácí týmy. Jak starobucký, tak třemešenský Sokol položily základ k vítězství v prvním poločase, který vyhrály shodně 2:0.

Dohrávka 5. kola

Staré Buky – Poříčí u Trutnova 4:1 (2:0)

Oba rivalové nastoupili do zápasu v oslabených sestavách, když více hráčů chybělo hostům. Domácí v utkání potvrdili stoupající formu a po třech porážkách v úvodu sezony si připsali třetí výhru v řadě za sebou.

Převahu hostitelů potvrdil už po deseti odehraných minutách Procházka, jenž využil přihrávky s chutí hrajícího Andrleho. Po půlhodině pak zvyšoval na poločasových 2:0 Tošovský, jemuž pomohla teč poříčského Tomšíka.

Zkušený mostecký matador Dušan Duchek (v modrém) třetí brankou uzavřel střelecký účet zápasu na hřišti Prosečného (0:3).
Foubík Kunčice nepřestřílel, favorit zvládl až rozstřel. Pilníkov dál suverénní

Herně vyrovnanější druhou půli střelecky odšpuntoval Knap a čtvrt hodiny před koncem Prokop hlavou zvyšoval už na 4:0. Alespoň kosmeticky upravil skóre z pokutového kopu za faul na Smolu zkušený matador Geisler.

Fakta – branky: 10. R. Procházka, 31. Tošovský, 55. P. Knap, 75. Z. Prokop – 86. Geisler z pen. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 3:1. Diváci: 60.

Dohrávka 6. kola

Bílá Třemešná – Volanov 3:2 (2:0)

Pod Zvičinou se potkaly dva nejlepší celky loňského ročníku přeboru a na úrovni utkání to bylo znát. První poločas patřil velmi dobře hrajícím domácím, kteří svou převahu přetavili v nespočet gólových příležitostí a hlavně i dvě vstřelené branky. Na straně druhé chybělo málo Votavovi, jehož šanci obrana soupeře na poslední chvíli zblokovala na rohový kop.

Bílá Třemešná vs. Volanov (3:2)Bílá Třemešná vs. Volanov (3:2)Zdroj: Renata JírováPo pauze domácí pokračovali v zahazování obřích šancí a první varování přišlo v 64. minutě, kdy hosty vrátil do hry jejich nejlepší hráč Marek Voňka. Odpovědí bylo břevno dorostence Rydvala a v 80. minutě konečně i pojistka z hlavy Davida Kubelky.

Hosty ještě jednou vrátil do hry Marek Voňka, vyrovnat už ale Volanovští nestihli. Zajímavostí je, že za celý loňský soutěžní ročník prohrál Volanov pouze dva jarní duely s Rudníkem, zatímco letos na podzim má na svém kontě z šesti zápasů už tři porážky.

Fakta – branky: 15. Kraus, 29. Macek, 80. D. Kubelka – 64. a 87. M. Voňka. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:3. Diváci: 70.

Další dějství okresního přeboru bude odehráno už o následujícím víkednu. Velkým šlágrem bude souboj Volanova s Kocbeřemi, ale také pikantní derby Mladé Buky vs. Staré Buky. Záchranářským soubojem bude bitva Vítězné s Libčí. Na fotbal se ale pod Krkonošemi půjde již v pátek. Vložené 1. kolo totiž mají v plánu obě skupiny okresních soutěže III. třídy. V té západní budí největší pozornost duel Lánova s Libotovem.