Ve druhém souboji mezi lídrem okresního přeboru a Černým Dolem se odvetný duel nehrál. Vítěze tak určil první zápas na půdě outsidera, který hosté ovládli výsledkem 8:2.

Rudník – Hajnice 5:3 (1:3)

Fakta - branky: 21. a 86. Víšek, 47. Zeman z pen., 62. Balog, 72. F. Čáp – 13. Řehák, 34. vlastní (Válek), 44. Pilař. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:2. Diváci: 28. Výsledek prvního utkání: Černý Důl – Rudník 0:9.

Kocbeře – Černý Důl 3:0 kontumačně.

Výsledek prvního utkání: Černý Důl – Kocbeře 2:8.

Finálové utkání se uskuteční v jarní části sezony 2019/2020, přesněji na přelomu května a červa v Trutnově. Jeho vítěz na trůnu vystřídá fotbalisty žacléřského Baníku.

Středeční odpoledne patřilo také dohrávce 5. kolo Krajské soutěže JAKO I. B třídy. Vrchlabská rezerva si v něm na domácím hřišti poradila s posíleným béčkem Jičína a po trefách Mejsnara se Žďárským zvítězila 2:0.

Radost z gólu okusili vrchlabští fotbalisté naposledy 1. září 
v domácím utkání proti hradecké Olympii (45. minuta).
Góly, kde jste? Vrchlabí v přeboru neskórovalo už 315 minut

Vrchlabí B – Jičín B 2:0 (2:0)

Fakta – branky: 18. Mejsnar, 37. Žďárský. Rozhodčí: T. Franěk. ŽK: 1:2. Diváci: 45. FC Vrchlabí: Tuž – Šimůnek (61. Cink), J. Zajíc, Mejsnar, M. Slavík (70. Zarebskki) – Fink (46. Kršík), Pokorný, J. Blažej, Štefan – Žďárský (46. P. Kraus), M. Tauchman.

Luděk Vojtíšek (Vrchlabí B): „Naši hráči vítězství na promáčeném trávníku doslova vydřeli. Nehráli jsme tentokrát pohledný fotbal jako v minulých zápasech. Tři body, které zajistily dvě šťastné branky už v první polovině zápasu, jsou pro nás po třech porážkách důležité.“

Petr Beneš (Jičín B): „V krásném vrchlabském stánku se hrál neurovnaný fotbal plný nepřesností. I když jsme byli posílení o několik borců z A týmu, dopředu nám to vůbec nešlo a šanci jsme si snad ani nevytvořili. Pozitivní je výkon šestnáctiletých stoperů Orendáše a Štěpánka, se kterými si domácí nevěděli rady. Ani oni moc příležitostí ke skórování neměli. Rozhodly individuální chyby při bránění. Výsledek nás mrzí hodně.“