Leckdo ještě nestačil vstřebat radost nad dárky a štědrovečerní večeří, jiní už na první svátek vánoční nazuli sportovní obuv a vydali se do terénu. Ať už to byli zarputilí běžci nebo také fotbalisté, kteří se neváhali přihlásit na 28. ročník tradičního turnaje v Lánově.

STAŘÍ ZNÁMÍ, ALE TAKÉ NOVÁČEK Z POJIZEŘÍ

Právě zde se i letos sešla osmička mužstev, jejichž názvy často překvapují i samotné organizátory. Nejinak tomu bylo také tentokrát, ačkoliv řadu týmů už pořadatelé dobře znají. Například v základní skupině A se na palubovce místní sportovní haly sešly celky Pribináčci a Langusťáci. Prvně jmenovaní všechny tři své zápasy vyhráli a do vyřazovacích bojů šli z nejvýhodnější pozice.

Před Langusťáky se zásluhou lepšího skóre dostal tým Tohle není 4, poslední skončila bez bodu parta, u které to s ohledem na název ani nepřekvapilo (Mě je to jedno).

Ve skupině B si zcela suverénně počínal nováček turnaje Da Giorgio, který během tří duelů dokázal nastřílet úctyhodných 20 branek! Druzí skončili Ukrajinci před Torzem legie a Squirtery.

TÝM DA GIORGIO SVÉ SOUPEŘE NEŠETŘIL

Následovala utkání ve vyřazovací části a zatímco leckteré bitvy byly řádně vyrovnané, tým Da Giorgio, složený z hráčů z pojizerského regionu, své soupeře nešetřil. Ve čtvrtfinále rozstřílel poslední celek A skupiny 10:0 a stejný výsledek si trochu kuriózně připravil i na semifinálový duel s Tohle není 4, přemožitelem obhájce trofeje Torza legie.

Ve druhé polovině pavouka si nejlépe vedli Pribináčci. Sice se nadřeli o dost více než jejich finálový sok, přesto po výhrách 3:1 nad Squitery a 4:3 nad Langusťáky postoupili zcela zaslouženě. Závěrečný souboj turnaje tak proti sobě svedl vítěze základních skupin. Da Giorgio do zápasu vstoupil lépe, a když třemi góly dokázal reagovat i na vyrovnání soupeře, bylaz toho hladká výhra 5:2.

Na závěr povedeného dne se ocenění dočkali vedle osmi mužstev také nejlepší jednotlivci. Čtrnácti trefami si pomyslnou korunu pro nejlepšího střelce turnaje zajistil Tomáš Polyák z vítězného týmu. Nejlepším brankářem pak pořadatelé vyhlásili Jakuba Hajnu, oporu Langusťáků.

Vyřazovací boje – čtvrtfinále: Pribináčci – Squiteři 3:1, Ukrajinci – Langusťáci 3:5, Tohle není 4 – Torzo legie 2:1 na penalty, Da Giorgio – Mě je to jedno 10:0. Semifinále: Pribináčci – Langusťáci 4:3, Da Giorgio – Tohle není 4 10:0. Duel o 3. místo: Langusťáci – Tohle není 4 3:2 na penalty. Finále: Da Giorgio – Pribináčci 5:2.