Jak už bývá zvykem, střeleckým prachem v elitní soutěži fotbalisté nešetřili. Vždyť v průměru padlo v každém utkání sedm branek, nejvíc v souboji Starých Buků a Rudníku (2:8), po pěti pak v duelech hraných ve Volanově a Hostinném.

Už je tam. Gólman Libotova Michal Petr se marně natahuje po míči, který končí další brankou soupeře z Volanova.
OKRESNÍ PŘEBOR: Nic nového na čele tabulky, vše při starém i na jejím chvostu

Šlágrem kola byla přímá bitva o průběžné třetí místo v tabulce. Do Volanova přijel rival z Bílé Třemešné a soupeři měl vracet podzimní porážku z domácího stadionu. To se mu zpočátku i dařilo, když ze dvou šancí udeřil trefami Vognar a Martina Jákla.

Domácí ale nic nevzdávali, první poločas odehráli ve velkém stylu a po zásluze dokázali vyrovnat po parádní brance Marka Voňky a tečované ráně Kužela.

Volanovský Marek Voňka právě dělovkou z ostrého úhlu snižuje stav utkání s Bílou Třemešnou na 1:2. Ve druhém poločase stejný hráč neproměnil pokutový kop, který mu Josef Zivr zneškodnil.Volanovský Marek Voňka právě dělovkou z ostrého úhlu snižuje stav utkání s Bílou Třemešnou na 1:2. Ve druhém poločase stejný hráč neproměnil pokutový kop, který mu Josef Zivr zneškodnil.Zdroj: Veronika Fiebingerová

Druhá půle už tolik běhavý fotbal nepřinesla, jeden gól však ano. Nejprve Marku Voňkovi lapil pokutový kop Zivr, aby dělovkou z trestného kopu divácky atraktivní zápas rozhodl hostující Macek.

Nejvíce diváků (100) v sobotu přilákal duel Bohuslavic nad Úpou s Pilníkovem. Favorit šel po půlhodině do dvoubrankového náskoku, tak jako ale dva góly během tří minut vstřelil, v rozmezí od 39. do 41. minuty je od Adama Sunka i inkasoval.

Po pauze už druhý tým tabulky prokázal kvality a brankami Meliše, Andrleho a Starého zajímavý duel rozhodl ve svůj prospěch.

Výsledné skóre důležitého derbyVýsledné skóre důležitého derbyZdroj: FK Poříčí u TrutnovaObrovský význam mělo záchranářské derby mezi rozjetým Poříčím u Trutnova a tápajícími Mladými Buky. Hosté v utkání vystoupili ze svého stínu, kdy ve 34. minutě zasadili rivalovi první ránu a po pauze navýšili svůj náskok až na 1:4! Domácí stihli snížit na rozdíl jediné branky, potřebný obrat ale již nedotáhli a znovu tak klesli na nelichotivou čtrnáctou pozici.

Když jsme u spodních pater tabulky, pak se jako zcela nereálná jeví záchrana Podhůří v soutěži. Ve Vítězné Jiskra inkasovala debakl 8:0, když dvěma góly k demolici přispěl Geguš a soupeře dorazili mladší dorostenci Tulach (gól) a Filip Beran (čistý hattrick za sedm minut).

Osm branek dokázal v tomto kole nastřílet i na jaře nevyzpytatelný Rudník, jehož hráči si s chutí „zadováděli“ ve Starých Bukách. Po půlhodině byl sice stav nerozhodný 2:2, pak už ale dominovali v hosté v čele s majitelem hattricku Filipem Čápem.

TOP kanonýři přeboru

36 branek: Aleš Starý (TJ Spartak Pilníkov). 33 branek: Martin Škoda (SK Spartak Hajnice). 29 branek: Filip Čáp (TJ Rudník). 26 branek: Pavel Meliš (TJ Spartak Pilníkov). 22 branek: Patrik Ondráško (TJ Baník Žacléř). 21 branek: Jakub Pitro (FC Libotov). 20 branek: Jan Jákl (TJ Sokol Bílá Třemešná)…

Trávník na stadionu v Žacléři nedovolil odehrát duel s Hajnicí.Stav trávníku na stadionu v Žacléři nedovolil odehrát duel s Hajnicí.Zdroj: Petr KobosParádní formu ze svého právě končícího „Anglického týdne“ prokázali fotbalisté Hostinného, kteří si po vítězstvích v Mladých Bukách a doma s Žacléřem poradili také se soupeřem ze Rtyně v Podkrkonoší. Dvěma góly se blýskl mladíček Filip Lev.

Mimochodem od začátku května odehrál Tatran už šest zápasů, z nichž nejprve tři prohrál a nyní si spravil reputaci.

Utkání dvou pohárových finalistů Žacléře a Hajnice bylo odloženo pro nezpůsobilý stav hrací plochy. Závěrečný duel kola bude k vidění v Dolní Branné, kde se dnes od 17 hodin střetnou domácí Strážné s nováčkem z Libotova.

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Sobotní výsledky 27. kola III. třídy

Mostek – Lánov 1:1 (1:0). Branky: 6. T. Hampl – 78. J. Škoda. Rozhodčí: J. Šeda. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Prosečné – Starý Rokytník 6:2 (3:1). Branky: 4. z pen. a 72. D. Špička, 13. Marx, 26. Reiner, 60. Bartůněk, 76. Šimek – 14. V. Horčička, 50. J. Tauchman. Rozhodčí: P. Přiklopil. Hráno bez karet. Diváci: 70.