Dlouhá zimní přestávka je u konce. Úvodním kolem v sobotu a neděli startuje jarní část mistrovského ročníku okresních soutěží na Trutnovsku. Zatímco ve III. třídě je v plánu kompletní program osmi zápasů, přebor uvidí pouze čtyři duely. Na vině jsou nedostatečně připravená hřiště pro začátek druhé poloviny sezony.

Kdo v 19. kole uzme lepší výsledek? Fotbalisté Náchoda doma proti Čáslavi nebo Trutnov na hřišti Liberce B?
Zápas o naději pro Náchod, zbylé krajské celky v divizi míří za silnými soupeři

Okresní soutěž III. třídy je pro jaro stejně jako před rokem rozdělena na dvě výkonnostní skupiny. V té elitní půjde o postup a za největšího kandidáta na první příčku jsou označováni fotbalisté Pilníkova, jejichž kádr tvoří řada šikovných mladých hráčů z trutnovské líhně.

Ale pozor, Pilníkovští to na jaře jistě nebudou mít jednoduché. Hned na úvod jejich kvalitu prověří soupeř z Malých Svatoňovic, ještě více by měli kousat konkurenti z Lánova, Janských Lázní nebo Mostku. Jarní část každopádně v této skupině, kde jsou ještě taktéž slušně posílené týmy Libotova či Prosečného a v neposlední řadě Lampertice/Žacléř B, slibuje atraktivní podívanou.

Ve druhé osmičce půjde pouze o konečné umístění, fotbalisté tak nebudou svázáni nervozitou a diváci by mohli sledovat zajímavé zápasy plné branek. Ostatně bylo tomu tak i před rokem.

Kde ale půjde o hodně, to je okresní přebor. Podkrkonošská elita, když nepočítáme kluby působící v krajských a vyšších soutěžích, si to na jaře hodlá rozdat jak o postup, tak o záchranu. Na čele tabulky jsou fotbalisté Hajnice, pouze o skóre před Kocbeřemi. A tyto dva oddíly v zimní přestávce naznačily, že pro úspěch udělají maximum. Posilovaly, výrazně posilovaly. Až se jejich počínání dá na okresní úrovni označit za „hvězdné války“. Však považte sami, dres Spartaku oblékne nedávno ještě strašák všech divizních obran Martin Kejzlar, sestavu Jiskry zase posílil jeden z nejrychlejších hráčů královédvorské divizní historie Jan Řežábek.

Zatím poslední okresní pohárové finále se hrálo ve Dvoře Králové nad Labem. Loni v červnu jej navštívilo 350 diváků.
Penzion Poříčí Okresní pohár mužů již zná obsazení finále i místo jeho konání

Konkurence by měla mít smůlu, ať už je řeč o aktuálně třetí Bílé Třemešné, obhájci trofeje z Volanova či obrozenému Baníku Žacléř, který potvrdil progres zimním postupem do finále okresního poháru.

Zapomenout se nesmí ani na dění v dolní části tabulky. Boje o záchranu dopředu vzdal oddíl ze Svobody nad Úpou, který v polovině sezony odstoupil ze soutěže, velmi těžkou úlohu budou mít fotbalisté Libče, Damoklův meč ale visí i nad dalšími celky. Jaro může odstartovat!


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...