Víkendové dění v přeboru Trutnovska nabídlo sedm utkání, z nichž každé mělo svůj příběh zajímavý pro diváky. Jednoznačným hitem byl souboj vedoucí Bílé Třemešné s Hajnicí. Domácí bitvu začali výborně, soupeře zatlačili před vlastní šestnáctku, do šancí se však proti pozorné obraně Spartaku dostávali stěží. Zahrozili tak pouze třemi ranami z dálky a jedním průnikem do vápna, kde však útočníkům scházel větší důraz.

Okresní přebor Trutnovska - 29. kolo: Bílá Třemešná - Hajnice 0:2 (0:0)Okresní přebor Trutnovska - 29. kolo: Bílá Třemešná - Hajnice 0:2 (0:0)Zdroj: Deník/Tomáš OtradovskýPo pauze se scénář opakoval a gólové rozuzlení přišlo v závěrečné desetiminutovce. Při snaze Sokola o vítěznou branku podnikli hosté smrtící brejk, na jehož konci byla trefa Šereše. O čtyři minuty později chybovali domácí v rozehrávce a nejlepší kanonýr soutěže Martin Škoda přidal pojistku.

K velmi slušné úrovni zápasu přispěl skvělý stav trávníku, velmi dobrá početná kulisa a zároveň i výkon trojice rozhodčích. Mírnou kaňkou byl nervózní závěr, ve kterém padly dvě červené karty, po jedné na obou stranách.

Fotbalisté Pilníkova byli suverénní na podzim v základní skupině III. třídy a nejinak je tomu na jaře ve skupině o postup do okresního přeboru.
Čtyři celky ve hře o druhou postupovou příčku. Momentálně ji drží hráči Libotova

Na druhou příčku tabulky se výhrou nad Mladými Buky vrátili fotbalisté kocbeřské Jiskry. Po nerozhodném prvním poločase domácí rozhodli o povinném vítězství ve druhé půli, když se postupně prosadili Šíl, Borský a Ficner. Hosté si i přes slušný výkon připsali dvanáctou jarní porážku v řadě.

Jan Přívratský (FK Volanov)Jan Přívratský (FK Volanov)Zdroj: Veronika FiebingerováBlízko konečnému čtvrtému místu je obhájce prvenství z Volanova. Dobrou jarní formu tým potvrdil „tenisovým kanárem“, který nadělil sestupující Libči. Vymalováno bylo již po dvaceti minutách, kdy domácí vedli 5:0. Hattrickem se blýskl Jan Přívratský.

Existenčního výsledku dosáhli na hřišti Rtyně v Podkrkonoší fotbalisté Podhůří. Ač tentokrát nastoupili bez posil z druholigového hokejového týmu, dokázali naprosto zaskočit velkého favorita zápasu O překvapivém výsledku 0:2 rozhodl ve 21. minutě David Holas, pojistkou byl pro hosty vlastní gól Jiránka.

Zbylé tři duely nabídly parádní gólové přestřelky. Strážné nad Vítěznou vedlo ve 36. minutě 3:0 a zdálo se, že je rozhodnuto. O záchranu bojující hosté ale dokázali vyrovnat a duel spěl k penaltovému rozstřelu. S tím se ale domácí nehodlali smířit, v závěru soupeře zatlačili před vlastní pokutové území a na začátku nastaveného času trefou Kliknera rozhodli o šťastném vítězství.

Fotbalisté Dvora Králové nad Labem (modrobílé dresy) a Náchoda sestupem z divize účastníkům krajských soutěží letos pořádně zavařili.
Region se třese. Komu v krajských soutěžích dospělých stále ještě hrozí sestup?

Třígólové vedení ztratil také žacléřský Baník na půdě Poříčí u Trutnova, tam ale domácí dokonce dokonali obrat. Ačkoliv na tabuli ještě po hodině hry svítil stav 0:3, dokázali domácí Kryštofem Potočkem srovnat v páté (!) minutě nastavení a v dlouhém penaltovém rozstřelu uzmuli i bonusový druhý bod.

A do třetice dramatická řež. Staré Buky nad soupeřem z Hostinného třikrát vedly, pokaždé ale Tatran dokázal odpovědět. Naposledy v 63. minutě trefou Zítka. Nakonec hosté získali i druhý bod.

Již tuto středu jsou na programu zbylé čtyři duely vloženého 17. kola, o víkendu pak dojde ke kompletnímu programu 30. kola.