Podkrkonošská obec sportem již několik let žije a nejinak je tomu letos, kdy se tu opět koná řada nejen fotbalových klání. Čtyřicátníci a starší se o víkendu v Havlovicích sešli už po šestadvacáté a o titul na prestižním turnaji si to rozdala sedmička mužstev.

Do semifinále si cestu proklestily Švery team, Weber team Jilemnice, Dědci a trutnovští Pardálové. Průběh turnaje bohužel výrazně narušilo počasí. Poněkud dlouhá průtrž mračen ponořila celé hlavní hřiště pod vodu a rozhodující duely se tak poprvé v turnajové historii musely posunout na vedlejší plochu, kde se voda přece jen rychleji sákla.

Semifinálové souboje zvládli lépe vítězové posledních dvou ročníků a tak se na finále mohli těšit borci Švery teamu a obhájci z jilemnického Weber teamu. Závěrečný duel celého turnaje diváky nezklamal. Padly v něm čtyři branky, když za poražené Weberovce skóroval Čada, za vítěze pak bývalí nejen divizní plejeři Jůzl, Kábrt a nestárnoucí Holubec.

Na nejlepší mužstvo turnaje již tradičně čekala koupel v řece s pohárem a poděkování pořadatelů směřovalo mimo jiné i k rozhodčímu Miroslavu Seidlovi.

Výsledky vyřazovací části – semifinále: Švery – Dědci 1:0 (Holubec), Weber – Pardálové 2:0 (Brožík, HHradecký). Duel o bronz: Dědci – Pardálové 3:1 (J. Vejprava 2, Šnajdr – M. Kulda). Finále: Švery – Weber 3:1 (Jůzl, Kábrt, Holubec – Čada).

Sestava vítězného mužstva: Kobos – Kruliš, Dřízal, Kábrt, Duch, Čermák, Holubec, Kuric, Jůzl, Němeček, Luštinec, Kindl.

Konečné pořadí: 1. Švery team Trutnov, 2. Weber team Jilemnice, 3. Dědci, 4. Pardálové Trutnov, 5. SG Teplice nad Metují, 6. Kopáči Červený Kostelec, 7. HAFA Havlovice.

Individuální ceny – nejlepší brankař: Miroslav Braniš (Dědci). Nejlepší hráč: Jan Kuric (Švery). Nejlepší střelci: Marek Brožík (Weber) a Jaromír Dřízal (Švery) oba 4 branky.

Turnaj SUPERHAPOSTAR pro hráče nad 50 let se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019 a přihlášeno je již 10 mužstev.

Nejúspěšnější týmy turnaje Hapostar: 5 triumfů – Sonia Žacléř,
4 triumfy – Academix Hradec Králové a Z&P Nové Město,
3 triumfy – Weber team Jilemnice,
2 triumfy – Montanas Úpice, Pražská Trutnov, Old boys Teplice nad Metují a Švery team,
1 triumf – FC Červený Kostelec a RH Hradec Králové.

Havlovický fotbalový pohár ovládl trutnovský tým Sůl a pepř.
Havlovický fotbalový pohár ovládl trutnovský tým Sůl a pepř