Na přelomu října a listopadu loňského kalendářního roku si pětice sportovních nadšenců z Havlovic a okolí vyzkoušela nevšední zážitek. Na pozvání prezidenta světové asociace malého fotbalu Filipy Judy vyrazila do dalekých Spojených arabských emirátů, kde měla tu možnost na živo fandit české reprezentaci při mistrovství světa v malém fotbalu.

Pětice fotbalových nadšenců se na konci října vydala na dalekou cestu do Spojených Arabských Emirátů, aby naživo povzbudila české reprezentanty v malém fotbalu.
V akci i vuvuzela. A arabské pivo? Pít se dalo, ke Krakonoši však mělo daleko

Jmenovitě šlo o Alenu Toholovou, Miloslava Toholu, Zdeňka Vylíčila, Ivana Langhamra a Zdeňka Honzeru. „Naše hlasivky při zápasech českého týmu dostávaly zabrat,“ vzpomínal pár dní po šampionátu Miloslav Tohola, jenž byl jedním ze tří členů podkrkonošské partičky, které na zážitek vzpomínali formou rozhovoru pro Krkonošský deník.

Nyní sami přicházejí s akcí pro širokou veřejnost. O své dojmy nejen ze Spojených arabských emirátů by se rádi podělili na chystaném projektu, při němž budou vyprávět své zážitky a s návštěvníky se podělí i o promítání desítky fotografií ze zájezdu.

Povídání se uskuteční ve středu 7. února v havlovickém kulturním domě. Pořadatelem akce je Havlovický svaz malého fotbalu a vše odstartuje v 18 hodin.

Pozvánka na středeční vyprávění a bohatou prezentaci fotografií.Pozvánka na středeční vyprávění a bohatou prezentaci fotografií.Zdroj: Miloslav Tohola