Patnácti zápasy úvodního kola se v sobotu a neděli na Trutnovsku rozehrává další ročník Penzion Poříčí Okresního poháru mužů. K vidění je celá řada zajímavých derby zápasů a právě prestižní duely jsou tím, co láká fanoušky jednotlivých mužstev.

Loňský ročník okresních fotbalových soutěží na Trutnovsku musel bavit. V přeboru se hrálo o vítězství doslova do poslední minuty.
Konec penalt po remíze, zvýšení poplatku FAČR a opakovaná střídání ve III. třídě

Jako první odstartoval v sobotních 13 hodin duel v Kunčicích nad Labem, kam dorazil třetí nejlepší tým loňského ročníku okresního přeboru z Bílé Třemešné. Hned dva zápasy se hrály o hodinu později a především střetnutí mezi Janskými Lázněmi a Mladými Buky bylo tím pravým šlágrem dvou blízkých sousedů.

Fotbalisty Libče (v bílém) čeká rival z Poříčí.Fotbalisty Libče (v bílém) čeká rival z Poříčí.Zdroj: Renata JírováVůbec největším šlágrem prvního dějství měla být bitva mezi Hostinným a Rudníkem. Ta termínově zapadla do programu tradiční Porcinkule a tak by se mohla těšit zvýšenému zájmu publika. Jenže zápas odložily přívaly deště, stejně jako souboj Prosečného proti Rtyni v Podkrkonoší.

Překvapením skončil duel Libče se sousedním Poříčím u Trutnova, ve kterém rozhodčí poprvé pískl do píšťalky v 17 hodin.

Také nedělní program bude zahájen hodinu po poledni a nastoupí proti sobě fotbalisté Kuksu a Mostku. Půjde o jediný zápas, ve kterém změří síly dva účastníci okresní soutěže III. třídy. Jinak půjde vždy o měření sil mezi oběma okresními soutěžemi, výjimkou bude již zmiňované derby v Rudníku.

Fotbalisté Spartaku Hajnice ve středu pozvedli trofej pohár pro vítěze PENZION Poříčí Okresního poháru mužů.
První trofej pro Hajnici. Houževnatý odpor soupeře zlomila trefa kanonýra Škody

Do hry o víkendu zasahuje dohromady třicítka mužstev, volný los mají jen obhájci trofeje z Hajnice, na něž ve druhém kole čeká lepší z dvojice Kuks vs. Mostek. Termínem druhého dějství je středa 30. srpna, zbylá kola již budou odehrána v jarní části sezony.


Načítám výsledky ...