Krkonošský deník zná svého dalšího Kanonýra deníku. Za hrací víkend 19. - 20. srpna se jím stal útočník Starého Rokytníku Marek Bednář. Dvacetiletý fotbalista nasázel čtyři góly do sítě Radvanic v Čechách a výrazně tak přispěl k vítězství svého celku 5:0.

Hráč, který si v mládeži zahrál žákovskou ligu a v dresu Hradce Králové nastoupil i proti pražské Slavii, je nyní věrný oddílu z okresní soutěže III. třídy a v jednom dresu hraje mimo jiné i se svým otcem.

Fotbalisté Mostku docílili nejvyššího vítězství druhého hracího víkendu. Na vlastním trávníku přehráli Horní Maršov 7:0!
Šest mužstev stoprocentních, pět bez jediného bodu. A gólů jako v Lize mistrů

Marku, váš tým za sebou má slušný vstup do podzimní části. Panuje ve Starém Rokytníku spokojenost?
Určitě. Úvod nové sezony se nám povedl a jsme samozřejmě spokojení. Zároveň věříme, že nám první dvě výhry pomohou do dalších zápasů.

Marek BednářMarek BednářZdroj: is.fotbal.czSpokojenost jistě čiší i z vás. Ve dvou kolech jste nastřílel už šest branek. Cítíte se být kanonýrem?
Všechny góly jsou dílem celého týmu. Já to beru tak, že jsem měl to štěstí naše akce zakončovat.

Za druhý hrací víkend jste se stal Kanonýrem deníku. Jak jste si užil domácí zápas proti Radvanicím?
Užil jsem si ho moc. Povedlo se nám vstřelit branky, dostali jsme se do herní pohody a myslím, že si to utkání užili úplně všichni naši hráči.

V utkání jste se prosadil čtyřmi trefami. Která podle vás byla nejhezčí?
Mně osobně se nejvíc líbil hned ten první gól. Střílel jsem z rohu velkého vápna a míč se zastavil až v síti.


Načítám výsledky …

Po dvou výhrách na úvod sezony jste nyní během jediného týdne dvakrát prohráli. V čem byli soupeři (Strážné a Libeč) lepší?
V pohárovém utkání proti nám stál soupeř z vyšší soutěže a vyhrál zaslouženě. Proti Libči jsme bohužel nehráli v plné sestavě a utkání tím bylo ovlivněné. Po vyloučení jsme to navíc vůbec nezvládli a bylo rozhodnuto.

V sestavě nastupujete se svým otcem. Jaký je to pocit a bylo podle vás jeho snem zahrát si jednou se synem v jednom dresu?
Za tátu jsem velmi rád. Snaží se mi posílat krásné přihrávky a já se z nich pro náš tým snažím vytěžit maximum. Asi si nemyslel, že budeme někdy hrát spolu v jednom týmu, ale teď je za to určitě rád.

Přesně jedenáct minut stačilo fotbalistům Volanova, aby soupeři ze Strážného ve druhém poločase nastříleli čtyři branky.
Bílé Třemešné proti Hajnici vyšla pomsta za jaro. Nadělovali také oba nováčci

Máte za sebou fotbalové štace v Trutnově i Hradci Králové. Jak na ně vzpomínáte?
Všechno to jsou samozřejmě zkušenosti, které se v budoucnu vždycky hodí. Ne všechny byly pouze pozitivní, i tak jsem za ně ale rád.

Plánujete svou kariéru odehrát celou ve Starém Rokytníku nebo máte jiné fotbalové ambice?
Já jsem ve Starém Rokytníku šťastný a odchod do jiného oddílu rozhodně neplánuji.

Prozraďte na závěr, jaké jsou ambice vašeho týmu a kolik branek byste rád v této sezoně přidal.
Rádi bychom vyhrávali, bavili naše fanoušky dobrým fotbalem a jak se říká, rozdávali radost (usmívá se). A co se týče počtu branek, pak je těžké říct konkrétní číslo. Samozřejmě bych jich rád nastřílel co nejvíc a rád bych se dostal přes třicet branek.


Načítám tabulku …