Sobotní podvečer bude na pražské Letné patřit v pořadí již 311. derby pražských S a Krkonošský deník zajímalo, jaký výsledek očekávají fotbalisté z podkrkonošského regionu. Na anketní otázky odpovídali hráči ze všech výkonnostních soutěží od Fortuna Divize C po nejnižší okresní III. třídu.

Jediný nerozhodný výsledek 18. kola nabídl souboj Strážného s Volanovem. Na trefu Martina Janocha odpověděl vyrovnáním Matyáš Rada.
Středeční šlágr pro Hajnici. Libotovští znovu po deseti dnech vstali z mrtvých

Jak se i dalo očekávat, sparťané věří domácím, zatímco slávisté zase doufají ve výhru svého týmu. Jak to nakonec dopadne, to budou moci všichni sledovat v sobotu od 17.30. Připomenout se jistě sluší, že z posledních devíti derby vyhrál každý ze soupeřů tři, zbylá tři skončila nerozhodně.

Prozraďte, jaký fotbal a hlavně jaký výsledek očekáváte od sobotního pražského derby?

Trutnovský útočník Patrik BrejchaTrutnovský útočník Patrik BrejchaZdroj: Jiří PetrPatrik Brejcha, útočník MFK Trutnov (Fortuna Divize C): Od derby očekávám útočný fotbal z obou stran, protože Slavia potřebuje vyhrát, všechno ostatní je pro ni málo, a Sparta rozhodně v domácím prostředí také nebude hrát žádného zanďoura. Myslím si tedy, že by mohlo padnout hodně branek a doufám, že jich Sparta vstřelí víc.

Filip Machač, útočník TJ Dvůr Králové nad Labem (krajský přebor): Nejsem fanouškem Sparty, ale myslím si, že toto derby ovládne. Letos má podle mého asi nejlepší tým v lize. Tipuji výsledek 2:1.

Radek Dejmek, zkušená opora FC Vrchlabí (I. A třída): Slavia musí vyhrát, pokud chce mít ještě šanci na titul. Zápas by tak mohl být více otevřený a očekávám proto i lepší fotbal než v posledním derby. Tipuji výhru Slavie.

Ondřej Seidel, brankář SK Sparta Úpice (I. B třída): Myslím si, že derby vyhraje Slavia, ale nefandím ani jednomu celku.

Patrik Ondráško, kanonýr TJ Baník Žacléř (Okresní přebor): Myslím si, že fotbal to pohledný nebude. Jelikož Slavia potřebuje vyhrát, pokud chce mít aspoň teoretickou šanci na titul, řekl bych, že to otevře, což bude voda na mlýn pro Spartu. A ta pak vyhraje o dva góly.

Vít Zlámal, středopolař TJ Jiskra Kuks (Okresní soutěž III. třídy): Očekávám, že Slavia se bude tlačit dopředu, ale optickou převahu ve vítězství nepřetaví a zápas skončí remízou.

Fotbalisté Solnice nezaváhali na hřišti Lázní Bělohrad a minimálně do víkendu se probojovali do čela tabulky krajského přeboru.
FOTO: Hattrick nevšedního střelce, ale i nečekaná prohra ambiciózní Železnice

Kde a s kým budete utkání sledovat?

Patrik Brejcha, útočník MFK Trutnov: Utkání budu sledovat v pohodlí domova, jelikož brzy ráno další den jedeme také na zápas.

Útočník Dvora Králové nad Labem Filip MachačÚtočník Dvora Králové nad Labem Filip MachačZdroj: Renata JírováFilip Machač, útočník TJ Dvůr Králové nad Labem: Sledovat budu derby s přáteli doma. Koukáme takhle na všechny zápasy Ligy mistrů, Evropské ligy a podobně. Celý zápas probereme, občas se trochu i pohádáme, ale všechno v rámci přátelství (směje se).

Radek Dejmek, zkušená opora FC Vrchlabí: Hrajeme v sobotu zápas v Brně s klukama, co trénuji, budu tedy derby sledovat v autobuse při zpáteční cestě.

Ondřej Seidel, brankář SK Sparta Úpice: Dívat se budu asi se synem na terase, manželka s dcerou to úplně nemusí (nechápu je).

Patrik Ondráško, kanonýr TJ Baník Žacléř: Jelikož zrovna od 17 hodin hrajeme ve Starých Bukách, tak bohužel derby tentokrát neuvidím.

Vít Zlámal, středopolař TJ Jiskra Kuks: S partou kamarádů v některé z pražských hospůdek.

V pořadí už 311. derby pražských S se hraje v sobotu od 17.30 na Letné.
Frýdek by bral Ševčíka, Šenkeřík pak Haraslína. V derby věří každý svému

Rozhodne výsledek sobotního derby o titulu?

Patrik Brejcha, útočník MFK Trutnov: Pokud Sparta vyhraje nebo alespoň neprohraje, tak je o titulu téměř rozhodnuto. Samozřejmě si přeji, aby Sparta vyhrála a podařilo se jí titul obhájit.

Filip Machač, útočník TJ Dvůr Králové nad Labem: Myslím si, že ano. Pokud Spatra vyhraje, bude mít sedmibodový náskok, To už si tak zkušený tým nenechá vzít.

Gólman úpické Sparty Ondřej SeidelGólman úpické Sparty Ondřej SeidelZdroj: archiv DeníkuRadek Dejmek, zkušená opora FC Vrchlabí: Snad nerozhodne, ať je koncovka ligy ještě zajímavá.

Ondřej Seidel, brankář SK Sparta Úpice: Řekl bych, že je to zápas o všechno a kdo vyhraje derby, bude slavit i titul. Příští rok už snad bude trofej v Hradci na Malšáku (usmívá se).

Patrik Ondráško, kanonýr TJ Baník Žacléř: Pokud Slavia na Letné nevyhraje, tak si myslím, že už si to Sparta pohlídá a obhájí titul.

Vít Zlámal, středopolař TJ Jiskra Kuks: Nepřímo vlastně rozhodne, protože Sparta udrží čtyřbodový náskok a ten se Slavii už do konce sezony nepovede smazat.