Stejně jako v okresním přeboru, hrálo se o víkendu 3. kolo (druhé hrané) také ve III. třídě mužů. Po něm zůstala již pouhá pětice mužstev, která si ze dvou utkání dokázala připsat kompletní sadu šesti bodů. Ve skupině východ se to podařilo Pilníkovu a Lamperticím, na východě jsou dosud stoprocentní Libotov, Mostek a Lánov.

Okresní soutěž, skupina východ

V úvodním dějství na sebe upozornili fotbalisté Radvanic, kteří doma smetli Bernartice rekordním výsledkem 9:0. Uplynul týden a Radvaničtí se ocitli v úplně jiné kůži. V Pilníkově totiž inkasovali osm branek za poločas a nejspíš byli rádi, že jim soupeř ve druhé půli již další góly na cestu nepřibalil.

Domácí tak jasně naznačili, že na podzim budou chtít svoji skupinu vyhrát. Bezbrankových 45 minut zažili také účastníci duelu Bernartice vs. Lampertice/Žacléř B. Zde ale góly padaly po přestávce a dvěma trefami k výhře hostů přispěl nestárnoucí kanonýr ze žacléřské líhně Jiří Janata.

Na krásném pažitu ve Rtyni v Podkrkonoší se před týdnem slavilo výročí 100 let místního klubu. V sobotu zde domácí fotbalisté porazili favorizovaný Volanov 2:0.
Nevídané kanonády. Kocbeře a Žacléř si na hřištích soupeřů nebraly servítky

Na porážku z prvního zápasu daly zapomenout Janské Lázně, které i díky dvěma gólovým příspěvkům Zdeňka Maňucha přehrály v derby sousední Horní Maršov. Za překvapení lze označit hladkou porážku Malých Svatoňovic se Starým Rokytníkem.

Mimochodem střelci kola byli pilníkovský Aleš Starý a Marek Bednář ze Starého Rokytníku, autoři hattricku.

Pilníkov – Radvanice v Čechách 8:1 (8:1), branky: 1. vlastní (Michal Seidel), 5., 28. a 35. Starý, 10. a 30. J. Kulda, 33. Meliš z pen., 41. Duong – 13. Holeček. Rozhodčí: Ilchenko. ŽK: 3:1. Diváci: 80.

Bernartice – Lampertice/Žacléř B 1:4 (0:0), branky: 85. Mirga – 47. a 55. Janata, 65. Mačo, 89. Vondrák. Rozhodčí: Přiklopil. Hráno bez karet. Diváci: 60.

Byl to boj, ale vstřelenou branku přece jen přinesl. Už v samém úvodu utkání Náchoda s Trutnovem rozhodl o výsledku 0:1 hostující Macek.
Mackův brzký gól, po pauze zlepšení Náchoda a kaluže. První derby ovládl Trutnov

Janské Lázně – Horní Maršov 4:0 (1:0), branky: 38. R. Pour, 51. a 86. Maňuch, 65. T. Pospíšil. Rozhodčí: Mader. ŽK: 1:0. Diváci: 85.

Malé Svatoňovice – Starý Rokytník 2:5 (0:2), branky: 89. T. Teichman, 90. Tišler – 25., 40. a 67. M. Bednář, 55. V. Horčička, 81. J. Sůra. Rozhodčí: P. Šolc. ŽK: 3:2. Diváci: 34.

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Okresní soutěž, skupina západ

V západní skupině pokračuje ve vítězné sérii Libotov. Ten naposledy padl 24. října loňského roku doma v penaltovém rozstřelu proti Lánovu, od té doby jeho šňůra výher čítá 18 (!) zápasů. Nyní si pro porážku na jeho hřiště přijel rival z Kuksu, domácí vyhráli vysoko 6:0 a na podzim ještě v soutěži neinkasovali branku!

Kunčice n. L. - Mostek (0:1)Kunčice n. L. - Mostek (0:1)Zdroj: Tomáš PlecháčNa druhém místě se za nimi drží Mostek, který na půdě Kunčic nad Labem spasila trefa Martina Borůvky. Mostecký kanonýr se na podzim prosadil již počtvrté. Stejný počet branek má na svém kontě i lánovský Petr Mencl. Jeho tým v Dolní Kalné prohrál poločas 0:2 a ještě dvě minuty před koncem ztrácel (3:4). Pak ale vyrovnal Škoda a ve druhé minutě nastaveného času to byl právě Mencl, kdo hostům vystřelil tři body.

Také Prosečné otáčelo skóre. Doma proti Černému Dolu o pauze ztrácelo (1:2), především zásluhou hattricku Davida Špičky ale nakonec slavilo výhru 4:2.

Hned čtyři účastníci skupiny západ si nyní vyzkoušejí „anglický“ týden. Zajistili si totiž účast ve středečním druhém kole okresního poháru. Libotov od 18 hodin hosté Staré Buky, Mostek přivítá Žacléř, do Lánova dorazí Mladé Buky a Prosečné vyzve Poříčí u Trutnova. Ve všech případech jsou jasnými favority hosté hrající okresní přebor.

Dvorští fotbalisté po vítězství nad Dobrovicí prohráli dva zápasy v řadě. Nejprve doma s Hlinskem, naposledy v Ústí nad Orlicí.
Z Ústí se Dvůr vrátil bez bodů. Trenér Šturma označil řízení duelu za šaškárnu

Libotov – Kuks 6:0 (1:0), branky: 5. R. Tomášek, 49. Haase, 69. a 78. Luběna, 75. D. Wagenknecht, 90. J. Pitro. Rozhodčí: Šeda. ŽK: 0:2. Diváci: 40.

Kunčice nad Labem – Mostek 0:1 (0:1), branka: 17. Borůvka. Rozhodčí: Wiesner. ŽK: 2:1. Diváci: 70.

Dolní Kalná B – Lánov 4:5 (2:0), branky: 6. a 21. Š. Drinka, 74. Klůz, 80. M. Lukeš – 57. Tošovský, 70. a 90. (+2) Mencl. 75. Zelinka, 88. J. Škoda. Rozhodčí: M. Černý. ŽK: 0:2. Diváci: 135.

Prosečné – Černý Důl 4:2 (1:2), branky: 4. z pen., 50. z pen. a 67. D. Špička, 90. Reiner – 31. B. Sýkora, 40. M. Pavlíček. Rozhodčí: M. Černý. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (73. Huremovic). Diváci: 70.