I tentokrát Deníky po celé republice hledaly střelecky úspěšné hráče, takzvané kanonýry. A nejinak tomu bylo u Krkonošského deníku, který se kuriózně za jedním z nich znovu po týdnu vydal do Malých Svatoňovic.

Účastník okresní soutěže je letos na podzim při střelecké chuti a hned dva borci patří k TOP bomberům III. třídy mužů. Před týdnem o sobě dal vědět Matěj Tišler, nyní jeho ofenzivní parťák Tomáš Tyrner, jenž hattrickem pomohl svému týmu vyhrát na hřišti Kuksu 7:0.

„V tomto utkání byl pro nás náročný první poločas. Třetí branka ale soupeře zlomila a pak už to šlo vcelku samo,“ ohlíží se za duelem 6. kola jednadvacetiletá opora Studánky.

S již zmiňovaným Tišlerem toho má Tyrner hodně společného, vždyť spolu na hřišti vyrůstali už v mládežnických kategoriích. A že by spoluhráčův hattrick platil jako motivace před dalším zápasem?

„Je tomu přesně tak. S Matějem jsme kamarádi, navzájem se motivujeme. Novinový článek měl u nás v kabině velice pozitivní ohlas, takže jsem ho musel zase střelecky dohnat,“ usmívá se Tomáš Tyrner, jenž na podzim stihl dosáhnout již osmi gólů.

„Mám sázku o sud piva, že zvládnu nastřílet dvacet branek. Pokusím se to nějak dokázat,“ věří si Tyrner.

A jaké má vlastně talentovaný borec fotbalové cíle?

„Jednou bych chtěl se Studánkou zaslouženě vykopat přebor a hrát tam v té lepší polovině,“ myslí sympaticky na mateřský klub.