Poslední červnová sobota bude na fotbalovém hřišti v Libotově patřit tradičnímu turnaji v malé kopané. Ten se tu koná od roku 2012 a právě letos zažije jubilejní 10. ročník. Libotov cup přitom navázal na předchozí Turnaj O pohár starosty obce, který se hrál původně na velké hřiště. Na nynější podobu akce již pořadatelé nějaký ten rok zvou účastníky v malé kopané a klání si hýčká úctyhodný zájem.

Počet účastníků v Libotově stoupá natolik, že z počtu šestnácti mužstev se před třemi lety stalo rovných dvacet a loni už se Libotov cup hrál na třech hřištích ve čtyřech skupinách po šesti týmech. „Kapacitu čtyřiadvaceti mužstev bychom na našem turnaji samozřejmě rádi naplnili i letos, zatím však stále evidujeme dvě volná místa. Pokud by měl někdo zájem, může volat na číslo 737558826,“ prozradil Deníku jeden z hlavních organizátorů Libotov cupu Filip Kraus.

Fotbalisté Bílé Třemešné si v pěti vyřazovacích kolech došli pro okresní pohár. Trofej převzal kapitán mužstva Jan Hažer.
Atraktivní finále před báječnou kulisou. Pohár nad hlavy zvedl tým Bílé Třemešné

Vedle tří travnatých hřišť a celodenního fotbalového zápolení nabízí zdejší turnaj i řadu dalších specifik. Doslova vyhlášené je tu občerstvení, které vedle otevřeného stánku s nápoji všeho druhu zahrnuje především kuchyni s bohatou nabídkou jídel nejen pro samotné hráče. Místní kuchařky si i letos připravují pochutiny od polévky, přes kuřecí stehna, řízky až po moravského vrabce. Chybět nebude ani vyžití pro rodiny s dětmi a zájemci si mohou v Libotově užít klidně i celý víkend.

Společný snímek účastníků Libotov cupu 2021Společný snímek účastníků Libotov cupu 2021Zdroj: Ivo Rejchrt

„Samozřejmostí je u nás stanové městečko, které je v posledních letech hojně využívané. Někteří účastníci dorazí už v pátek a jsou přítomni oficiálnímu losování turnaje. Společně posedíme v pergole, lze si také opéct buřta nebo něco ogrilovat. Po celou sobotu se pak hraje fotbal vrcholící finálovým soubojem dvou nejlepších mužstev,“ dodává Kraus.

Turnajovým zápolením ale Libotov cup obvykle nekončí. Následuje i večerní zábava, kterou letos zpestří diskotéka.

Dvorští fotbalisté jsou blízko záchraně Fortuna Divize C. Po výhře v Kutné Hoře potřebují v závěrečném kole bodovat s týmem Tochovic.
Sobota snů. Náchod slaví senzační záchranu, uspěl i Dvůr a Trutnov skončí sedmý

„O večerní zábavu bude postaráno za jakéhokoliv počasí. Od pátku do neděle máme připraveny velké stany s dostatečným počtem míst k sezení. Před pódiem bude opět využit taneční parket a v případě nepřejícího počasí je k dispozici velká pergola,“ upřesnil Filip Kraus, mimo jiné starosta Libotova.

Kdo má tedy zájem, ať nelení, Libotov cup s pořadovým číslem 10 se koná již příští sobotu.