Je tomu týden, co v dalekém Kataru začal světový šampionát v kopané. Je tomu také týden od chvíle, kdy v Okresním přeboru mužů na Trutnovsku pískl rozhodčí naposledy v tomto roce do píšťalky. Stalo se tak v utkání Baníku Žacléř proti Poříčí u Trutnova.

Hosté tehdy výsledkem 2:0 zvládli dohrávku 14. kola a čtvrtým vítězstvím v řadě si výrazně pomohli v tabulce, ve které poskočili na 13. příčku.

Prestižní derby mezi Bílou Třemešnou a Vítěznou (6:5) rozhodl až v 88. minutě svým čtvrtým golem v utkání domácí David Kubelka.
Víkend naruby. Hajnice padla, Libeč vítězí. Přebor hlásí zápletku na obou pólech

Poslední soutěžní gól kalendářního roku 2022 přitom vstřelil Dominik Killar (22) a jelikož se žádný jiný duel v daném termínu nehrál, označil mladého útočníka Poříčí Krkonošský deník za Kanonýra víkendu.

Dominik tak dostal prostor popsat nejen svou třetí branku v sezoně, ale také celou podzimní část z pohledu svého mužstva. Dozvěděli jsme se však od něho i daleko víc.

Dominiku, před týdnem vašemu týmu skončila podzimní část sezony. Už jste stihli tradiční rozlučku s fotbalovým rokem?

Samozřejmě tyhle akce k fotbalu patří, takže i naše loučení s podzimem již proběhlo. Já se osobně bohužel kvůli studijním povinnostem nemohl zúčastnit.

Dominik Killar se na podzim k fotbalu tak trochu otáčel zády, přednost dostávala škola.Dominik Killar se na podzim k fotbalu tak trochu otáčel zády, přednost dostávala škola.Zdroj: Veronika FiebigerováJak se u vás první polovina sezony hodnotila? Přece jen se vám zpočátku nedařilo, ale závěr vyšel skvěle.

Asi mohu hovořit za celý tým, když řeknu, že jsme určitě zklamáni. Chtěli jsme kalendářní rok rozhodně zakončit na vyšší pozici. Osobně jsem ale nakonec rád za ty poslední zápasy, ve kterých se nám částečně podařilo napravit začátek sezony, kdy nám situaci komplikovala početná marodka.

V závěrečném utkání jste oproti předpokladům vyhráli nad Baníkem Žacléř. Jaký to byl zápas a co jej rozhodovalo?

Zápas to byl složitý. Klíčem k úspěchu zřejmě byla naše defenzivní hra, díky které jsme soupeře nepustili do šancí a naopak sami dokázali hrozit. Nakonec se nám podařilo vstřelit dvě branky a duel rozhodnout ve vlastní prospěch.

Vy jste zápas začal na střídačce, nakonec jste ale druhou trefou pojišťoval výhru 2:0. Jak byste vaši branku popsal?

Po souboji na naší polovině se nakopl míč dopředu do volného prostoru. Zareagoval jsem jako první, čímž jsem se k míči dostal těsně před brankářem, kterého jsem si pak obhodil a zakončoval do prázdné brány.

Odehrané zápasy na podzim
Poříčí – Rtyně (1:3)
Poříčí – Strážné (0:2)
Bílá Třemešná – Poříčí (5:1)
Poříčí – Mladé Buky (3:0)
Žacléř – Poříčí (0:2)

Na podzim jste se trefil třikrát, ale zároveň nastoupil v pouze pěti duelech. Co bylo příčinou vašich absencí?

Příčinou byla škola. Studuji v Brně a domů se nevracím pravidelně každý týden. Před začátkem sezony jsem přemýšlel, zda z tohoto důvodu nezkusím hrát někde na Moravě, nakonec jsem se ale rozhodl zůstat v Poříčí alespoň na těch pár zápasů.

Za Poříčí nastupujete po boku svého dvojčete Lukáše. Vzpomenete si, kdy jste oba s fotbalem začínali a kdo vás k němu přivedl?

Nějaké to společné kopání jsme prováděli tak nějak odjakživa, ale vyloženě za klub jsme spolu začali hrát přibližně v sedmi letech. Ke sportu obecně nás přivedl určitě táta, ale už si přesně nevzpomínám, zda to bylo také přímo k fotbalu.

David Kubelka na podzim nastřílel 11 branek. V některých zápasech byl svému týmu prospěšný jako útočník, jindy jako střední záložník.
Slepej holub našel zrno, smál se po svých čtyřech trefách kanonýr David Kubelka

Je právě Lukáš spoluhráčem, se kterým si odjakživa na trávníku nejvíc rozumíte?

Asi nelze odpovědět jinak než ano (usmívá se). Vždycky jsme si na hřišti skvěle rozuměli.

Dvojčata ve žlutomodrém triku
Podzim Dominika -> 5 zápasů, do nichž nastoupil, 329 odehraných minut, 3 vstřelené branky, 1 obdržená žlutá karta
Podzim Lukáše -> 6 zápasů, do nichž nastoupil, 318 odehraných minut, bez vstřelené branky i obdržené žluté karty

Pokud se nepletu, v Poříčí kopete celou svoji kariéru. Kdybyste měl označit svůj dosud největší fotbalový úspěch, jaký by to byl?

Ano, je to tak, vyjma jedné sezony, kdy jsem hostoval ve Volanově, hraji stále za Poříčí. Největším osobním fotbalovým úspěchem bude asi vítězství v poháru OFS Trutnov, což se nám s naším týmem povedlo v roce 2017.

Když Dominik Killar v roce 2017 vyhrál se svým Poříčím trofej v okresním poháru, bylo mu 17 let.Když Dominik Killar (dole uprostřed) v roce 2017 vyhrál s Poříčím okresní pohár, bylo mu 17 let.Zdroj: krkonossky.denik.cz

V těchto dnech probíhá v Kataru světový šampionát. Kolik zápasů už jste stihl vidět a kdo je pro vás největším favoritem turnaje?

Nejradši bych viděl všechny zápasy, ale bohužel jsem už dva duely minul. Letos věřím především Brazílii a poté Argentině, dlouho jsem za favority měl Francii, ale hodně jim to komplikují zranění.

Máte v Kataru nějakého svého oblíbence? Komu vlastně nejvíc fandíte?

Argentina s kapitánem MessimArgentina s kapitánem MessimZdroj: ČTKFantastických hráčů tam je hodně, například Belgičana De Bruyneho mám velice rád. Ale pokud mám vybrat jednoho borce, pak je to Messi. Provází mne od mých fotbalových začátků a asi mu ani nelze nepřát, aby se mu konečně podařilo světový šampionát vyhrát. I proto na mistrovství světa nejvíc fandím Argentině.

Na závěr se vrátím k okresnímu přeboru. Jak se vám na podzim líbila jeho úroveň a s jakým umístěním bude Poříčí na konci sezony spokojeno?

Letos je zde hned několik týmů, které mají ambice postoupit a tomu dle mého odpovídá i úroveň soutěže. Jak už jsem naznačil, my bychom se v tabulce určitě rádi viděli výš. Nemohu mluvit za celý tým, ale myslím, že vzhledem k začátku sezony bychom byli spokojeni s nějakým osmým nebo devátým místem.