Před týdnem redakce Krkonošského deníku přijala smutnou zprávu o úmrtí fotbalového nadšence, bývalého brankáře a poté i vynikajícího trenéra Jana Jebavého. Ten zemřel náhle v neděli 8. května ve věku 76 let.

O životě trenéra Jebavého, jenž byl zároveň učitelem, jsme si povídali více než před rokem, krátce před jeho oslavou životního jubilea, kdy mu bylo 75 let. Připomeňte si v odkaze jeho příběh a zavzpomínejte s námi ještě jednou na člověka, kterému bylo u sportu tak dobře.

Coby Trutnovák narozený v Kunčicích nad Labem hrál fotbal za Hostinné a Trutnov, v trenérské roli úspěšně působil jak v Trutnově, tak v Náchodě, Červeném Kostelci, České Skalici či Dvoře Králové nad Labem.

Jan Jebavý má pod Krkonošemi pověst uznávaného fotbalového kouče.
Dobře se učil, coby trenér porazil Brücknera. A brzy Jan Jebavý oslaví jubileum

Mimochodem, když měl Jan Jebavý zmínit největší úspěch své fotbalové kariéry, neváhal ani vteřinku. „V trenérském souboji jsem porazil Karla Brücknera. Na ten den nikdy nezapomenu. Pokud se dobře pamatuji, psal se rok 1981. V Českém poháru k nám do Trutnova přijela Olomouc. Dorazili hned po mistráku v Teplicích, přespali v Trutnově a zatímco naši kluci byli ještě v práci, oni dopoledne trénovali. My je pak porazili 1:0 a řeknu vám, nikdy jsem neviděl pana Brücknera vykouřit tolik cigaret. Střídačka byla plná vajglů. Já byl po utkání tak šťastný, že jsem dělal salto uprostřed hřiště,“ vybavil si bývalý kouč životní úspěch.