Už neleží ladem, zase to na nich žije. Zelené trávníky po celé zemi se v posledních týdnech znovu po několika měsících zaplnily fotbalisty všech věkových kategorií a Krkonošský deník zajímalo, v jaké kondici se hráči z dlouhé pauzy vraceli.

Osloveni byli dospělí jedinci z řad oddílů napříč všemi soutěžemi, v jakých má region nejvyšších českých hor zastoupení. Dalo se tak očekávat, že například divizní fotbalisté na své kondici i přes hromadu omezení neustále pracovali, kdežto borci z nejnižších okresních tříd pauzu pojali až dovolenkovým stylem.

Kde ale byla pravda a jak to nyní v klubech vypadá? I na tyto otázky jsme nechali odpovědět vybrané hráče z Trutnovska.

Po Vladimíru Matulovi a Lukáši Andrlemu, s nimiž jsme seriál zahájili, věnoval Deníku svůj čas ONDŘEJ SEIDEL. Dvaatřicetiletý brankář úpické Sparty například prozradil, že mu v době covidové ukradli kolo.

Ondro, ve své fotbalové kariéře, pokud nemluvíme o případných zraněních, jste zažil asi nejdelší nedobrovolnou pauzu. Jak jste snášel život bez fotbalu?

Bez fotbalu to byla samozřejmě bída. Člověk se snaží nějak udržovat v kondici, ale když není vidina světla na konci tunelu, je to fakt těžký se k něčemu přemluvit.

Udržoval jste se nějak po fyzické stránce a máte přehled, jestli tak činili i vaši spoluhráči?

Co dělali spoluhráči nevím, já chodím pravidelně do fitka. A dokud mi neukradli kolo, občas jsem se na něm jel i projet – tedy myšleno na pivo a zpět (smích).

Dotázaní v seriálu „Návrat na trávníky“

Fortuna Divize C – Vladimír Matula (Dvůr Králové A)
Votrok krajský přebor – Petr Žďárský (Vrchlabí A)
AM Gnol I. A třída – Michal Přívratský (Trutnov B)
JAKO I. B třída – Ondřej Seidel (Úpice), Ondřej Zarebski (FC Vrchlabí B)
Okresní přebor – Pavel Ruml (Mladé Buky), Lukáš Andrle (Vítězná)
Okresní soutěž – Vít Machalík (Svoboda n. Ú.)

Před dvěma týdny jste konečně poprvé od října mohli znovu přijít na stadion. Jak jste se po první tréninkové jednotce cítil? Co bolelo nejvíc?

Mě nejvíc bolela záda. Před dvěma lety jsem měl výhřez plotének a nějak se to opět ozvalo. Teď už je to ale dávno dobrý a těším se na první mistrák.

Prozraďte, v jaké kondici byli vaši spoluhráči a zanechala dlouhá pauza nějakou tu pavučinu v kabinách?

Řekl bych, že kabiny to snesly lépe než někteří hráči. Pár „sněhuláku“ na hřišti k vidění bylo. Ale v globálu to nic tak strašného nebylo.

Kdybyste měl z vašeho týmu jmenovat spoluhráče, který na sobě očividně o pauze nejvíc pracoval a naopak největšího lenocha, koho byste prásknul?

Pokud jde o největšího dříče, pak to bude asi Honza Marel. A samozřejmě já. Na druhé straně bude Martin Čáp - promiň Marťas (usmívá se).

Krajské i okresní svazy nabízejí klubům červnové turnaje. Plánuje se váš tým zúčastnit? A jak se těšíte na návrat do zápasového režimu?

Plánujeme se zúčastnit, ale přijde mi to jako nesmysl. Dva týdny zpátky se nemohla dohrát sezona a teď se hraje nějaký turnaj. Jsem rád, že se něco bude dít, ale atmosféru mistráku z toho při vší snaze nedostaneme.