Už neleží ladem, zase to na nich žije. Zelené trávníky po celé zemi se v posledních týdnech znovu po několika měsících zaplnily fotbalisty všech věkových kategorií a Krkonošský deník zajímalo, v jaké kondici se hráči z dlouhé pauzy vraceli.

Osloveni byli dospělí jedinci z řad oddílů napříč všemi soutěžemi, v jakých má region nejvyšších českých hor zastoupení. Dalo se tak očekávat, že například divizní fotbalisté na své kondici i přes hromadu omezení neustále pracovali, kdežto borci z nejnižších okresních tříd pauzu pojali až dovolenkovým stylem.

Kde ale byla pravda a jak to nyní v klubech vypadá? I na tyto otázky jsme nechali odpovědět vybrané hráče z Trutnovska.

Po Vladimíru Matulovi, Lukáši Andrlemu a Ondřeji Seidelovi věnoval Deníku svůj čas kanonýr Mladých Buků PAVEL RUML (31). Ten v této sezoně spolu se svým týmem snil o postupu do krajské soutěže I. B třídy. Covid a s ním spojený předčasný konec mistrovského ročníku však lídrovi okresního přeboru splnění cíle minimálně o rok prodloužil.

Pavle, ve své fotbalové kariéře, pokud nemluvíme o případných zraněních, jste zažil asi nejdelší nedobrovolnou pauzu. Jak jste snášel život bez fotbalu?

Bez fotbalu to pro mě bylo těžké, ale díky práci jsem měl o zábavu postaráno i v odpoledních hodinách. Po narození druhé dcery bylo navíc o zábavu postaráno i ve večerních a nočních hodinách.

Udržoval jste se nějak po fyzické stránce a máte přehled, jestli tak činili i vaši spoluhráči?

Když zbylo trochu času po práci, šel jsem si alespoň zaběhat. K tomu jsem se každý den staral o hospodářství a koně. Ohledně kluků toho moc nevím, jen možná Pavel Hrubeš se šel občas proběhnout a udržoval se v kondici.

Dotázaní v seriálu „Návrat na trávníky“

Fortuna Divize C – Vladimír Matula (Dvůr Králové A)
Votrok krajský přebor – Petr Žďárský (Vrchlabí A)
AM Gnol I. A třída – Michal Přívratský (Trutnov B)
JAKO I. B třída – Ondřej Seidel (Úpice), Ondřej Zarebski (FC Vrchlabí B)
Okresní přebor – Pavel Ruml (Mladé Buky), Lukáš Andrle (Vítězná)
Okresní soutěž – Vít Machalík (Svoboda n. Ú.)

Před dvěma týdny jste konečně poprvé od října mohli znovu přijít na stadion. Jak jste se po první tréninkové jednotce cítil? Co bolelo nejvíc?

Na tréninku jsem bohužel ještě neměl to štěstí být, buďto jsem dlouho do odpoledne v práci nebo pomáhám „tchánovi“ na zahrádce.

Takže ani nevíte, v jaké kondici byli vaši spoluhráči a jestli zanechala dlouhá pauza nějakou tu pavučinu v kabinách?

V jaké byli kondici spoluhráči opravdu netuším, vím jen, že kluci občas chodí na tenis. Ale určitě si myslím, že covid pauza zanechala negativní dopad na kondici nás všech. Bez vyjímek.

Kdybyste měl z vašeho týmu jmenovat spoluhráče, který na sobě očividně o pauze nejvíc pracoval a naopak největšího lenocha, koho byste prásknul?

Nejaktivnější byl určitě již zmiňovaný Pavel Hrubeš. Za lenocha bych nejspíš označil sám sebe. Teprve před týdnem jsem dal přítelkyni na vyprání věci z posledního podzimního zápasu (směje se).

Krajské i okresní svazy nabízejí klubům červnové turnaje. Plánuje se váš tým zúčastnit? A jak se těšíte na návrat do zápasového režimu?

Podle informací, které mám, se FC Mladé Buky červnového turnaje zúčastní. Snad se budu moci také zapojit. Těším se hodně, přece jen pauza byla opravdu dlouhá a chybí mi i celý kolektiv, ve kterém máme momentálně fakt skvělou partu.