Je to tady. Více než čtyřměsíční pauza skončila a fotbalisté na Trutnovsku se vracejí na zelené trávníky. Právě o předposledním březnovém víkendu se hrají úvodní jarní kola Pivovar Trautenberk Okresního přeboru II. třídy a stejně tak JAKO Okresní soutěže III. třídy mužů.

Stejné obsazení jako loni bude mít finálový duel Penzion Poříčí Okresního poháru mužů na Trutnovsku. O trofej se utkají Spartak Hajnice a Baník Žacléř.
Hattricky Škody a Kuldy, jedna kontumace. A ve finále repríza loňského souboje

Ačkoliv se na většině stadionů otevírají brány jak pro tréninkové jednotky, tak pro mistrovské zápasy, leckde bylo živo ještě o týden i dva dříve. OFS Trutnov totiž na předchozí dva víkendy naplánoval čtvrtfinálová a semifinálová utkání Penzion Poříčí Okresního poháru mužů a ke všemu byl jeden zápas okresního přeboru předehrán.

Sluší se tak připomenout, že účast v pohárovém finále, které se bude hrát ve středu 5. června v Trutnově, si stejně jako loni vybojovaly celky Hajnice a Žacléře. V předehrávce OP pak fotbalisté Volanova na UMT v Trutnově přehráli Hostinné hladce 3:0.

Volanovský Marek Voňka právě skóruje v utkání proti Tatranu Hostinné.Volanovský Marek Voňka právě skóruje v utkání proti Tatranu Hostinné.Zdroj: Veronika Fiebingerová

Za šlágr víkendového dění lze označit sobotní derby mezi Pilníkovem a Starými Buky. Však v něm půjde o duel druhého celku tabulky s šestým. Žádné jiné utkání přeboru nepřinese vzájemný střet dvou mužstev z horní poloviny tabulky. Hraje se dohromady šest zápasů, ten mezi Bílou Třemešnou a Mladými Buky byl odložen z důvodu finišující rekonstrukce zázemí stadionu na Dubině.

Podobně je na tom Okresní soutěž III. třídy na Trutnovsku. Zde je hitem bitva druhého Mostku se sedmým Černým Dolem. Už v sobotním programu hráči Sokola Prosečné přehráli výsledkem 3:1 rezervu Dolní Kalné, ostatní duely se hrají v neděli.

I. A třída: Nový Hradec (v pruhovaném) - Třebeš B.
KAM NA FOTBAL: Divizní derby v Trutnově, šlágr A třídy v Kostelci nad Orlicí

Okresní přebor – sobota 12.00: Vítězná – Poříčí u Trutnova 1:0 (0:0). 14.00: Podhůří – Hajnice (UMT Vrchlabí). 15.00: Bohuslavice nad Úpou – Žacléř. 17.00: Pilníkov – Staré Buky (UMT Trutnov). Neděle 15.00: Libotov – Rtyně v Podkrkonoší. 17.30: Strážné – Rudník (UMT Vrchlabí). Předehráno: Volanov – Hostinné 3:0 (2:0). Odloženo: Bílá Třemešná – Mladé Buky (středa 17. dubna, 17.00).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Okresní soutěž – sobota 12.00: Prosečné – Dolní Kalná B 3:1 (1:0). Neděle 12.00: Lánov – Lampertice/Žacléř B (UMT Vrchlabí), Kuks – Radvanice v Čechách. 15.00: Mostek – Černý Důl, Malé Svatoňovice – Bernartice, Starý Rokytník – Libeč, Kunčice nad Labem – Janské Lázně.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...