Podobně jako loni se navíc svěřenci trenéra Aleše Havlíka budou ucházet o okresní double. Toho mohou docílit už dnes odpoledne na trutnovském trávníku, kde od 17.30 ve finále Penzion Poříčí Okresního poháru mužů vyzvou stejně jako před rokem žacléřský Baník.

Fotbalisté Bílé Třemešné ve druhém poločase proti Starým Bukům vstali z mrtvých a takto mohli hned pětkrát slavit vstřelený gól.
Třemešenská past na jaře znovu sklapla. Bohuslavičtí oživili naděje na záchranu

Proti Rudníku se hajnická parta musela obejít bez svého nejlepšího střelce Martina Škody, přesto duel proměnila v kanonádu. Dvougólovými hráči při ní byli Miroslav Seifert s Kristiánem Šerešem. Spartak čtyřiadvacátou výhrou v ročníku docílil počtu 72 bodů a tuto metu už mohou dorovnat již pouze fotbalisté Pilníkova. Ti ale mají s lídrem tabulky horší bilanci vzájemných zápasů.

Pilníkov ovládl derby ve Volanově

Derby ve šlágru kola ovládl Pilníkov.Derby ve šlágru kola ovládl Pilníkov.Zdroj: Veronika FiebingerováPilníkovští přitom ve 29. kole předvedli další skvělý výkon a v derby na hřišti Volanova vyhráli hladce 4:1. Hosté šli v prvním poločase do dvoubrankového vedení, které krátce před pauzou mírnil domácí Mostecký. Brzy po přestávce ale Spartak přidal další dvě trefy Melišem a o výsledku i pojištění konečného druhého místa bylo jasno.

Domácí Volanov zůstal i po porážce třetí, čtvrtý Sokol Bílá Třemešná měl duel na hřišti Hostinného odložen na dnešek, tedy středu 5.června.

Přímý souboj o pátou příčku přineslo baníkovské derby, ve kterém Žacléř vedl nad Rtyní v Podkrkonoší rychlým gólem Ondráška, na konečných 1:1 ale srovnal po hodině hry Středa a zajistil tak svému týmu náskok jednoho bodu na rivala.

Výborně si v této sezoně JAKO Okresní soutěže III. třídy na Trutnovsku vedou hráči Jiskry Kuks. V tabulce jim momentálně patří šestá příčka.

V sezonním finiši se jistě o pátou příčku ještě porve jarní štika z Vítězné. „Hunťák“ si tentokrát zastřílel v souboji se zachraňujícími se Bohuslavicemi nad Úpou a při vítězství 6:2 se hned dvakrát střelecky prosadil kapitán Lukáš Andrle.

Šest branek nastříleli také hráči Starých Buků, kteří v dalším pikantním derby smetli Mladé Buky 6:0. Hattrickem se blýskl Lukáš Trunkát a hosty výsledek odsoudil k opakování loňského boje o záchranu do posledního kola.

Poříčí ve hře o záchranu udržely penalty

Mimochodem obrovsky důležitý zápas v honbě za udržením se v přeboru odehrál už v pátek tým z Poříčí u Trutnova. Doma s Libotovem prohrál poločas 0:1 díky brance Jakuba Pitra a kdyby po pauze Ondřej Pitro přidal druhou trefu, bylo by nejspíš o vítězi utkání rozhodnuto. Tím spíš, že domácí už v té době hráli bez vyloučeného Pilného.

Jenže od 67. minuty nastal zvrat. Domácí postavily na nohy dva pokutové kopy proměněné Geislerem, navrch červená karta hostujícího Groha a nakonec i vítězná pojistka z kopačky Turka.

Vzájemná bilance obou soupeřů

Libotov - Poříčí u Trutnova 3:1 (1:0)
Poříčí u Trutnova - Libotov 3:1 (0:1)

Do třetice derby se hrálo v neděli v Dolní Branné, kde domácí Strážné nečekaně podlehlo poslednímu Podhůří 2:5. V duelu skórovalo sedm odlišných střelců.

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Jak už bylo zmíněno, ve středu se hraje finále Penzion Poříčí Okresního poháru mužů a výsledek zápasu mezi Hajnicí a Žacléřem se bude počítat i coby dohrávka 27. kola. Dohrávkou 29. kola pak bude souboj Hostinného s Bílou Třemešnou (oba duely startují v 17.30).

Finále okresního poháru se hraje ve středu v Trutnově.Finále okresního poháru se hraje ve středu v Trutnově.Zdroj: denik.czVe víkendovém 30. kole bude nejzajímavější sledovat duely, v nichž budou o záchranu bojující celky čelit vysoce favorizovaným soupeřům. Do Mladých Buků totiž dorazí Hajnice, Poříčí se představí v Bílé Třemešné, Bohuslavičtí doma hrají s Volanovem a Libotov v neděli přivítá Žacléř.

V případě, že dva nejlepší celky III. třídy (Lánov, Mostek) využijí možnosti postoupit do přeboru a některý tým zároveň vezme postup z přeboru do krajské soutěže I. B třídy (Hajnice? Pilníkov?), budou letos z okresního přeboru sestupovat tři mužstva!

Fandíte regionálnímu fotbalu? Pak si nemůžete nechat ujít středeční finále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. Hostí jej Velichovky a rozhodně se bude na co koukat.
Velichovky dějištěm finále krajského poháru. Potvrdí Solnice roli favorita?