Bez překvapení se obešly čtyři dohrávky vloženého 17. kola okresního přeboru, ve kterém se dvě kola před koncem nerozhodlo jak o vítězi soutěže, tak ani o třetím sestupujícím mužstvu. Jediný zápas, v němž bylo po devadesáti minutách něco jisté, byl souboj Starých Buků s Volanovem. V trutnovském derby si totiž hosté vítězstvím pojistili konečnou čtvrtou příčku.

Šlágr okresního přeboru nabídl velmi slušný fotbal na skvěle připraveném trávníku. Z vítězství se radovali fotbalisté Hajnice.
Hajničtí udeřili v závěru a hlásí návrat do čela. Na paty jim teď šlapou Kocbeře

Všechna čtyři středeční utkání byla svým způsobem zajímavá. Lídr tabulky z Hajnice přivítal ve Svobodě nad Úpou zachraňující se tým Bohuslavic nad Úpou a po prvním poločase svítil na ukazateli skóre nečekaně bezbrankový stav. Jedním z důvodů jistě byly absence v sestavě, když nemohli hrát opory Holub, Kruliš, Kejzlar či Grizič. Po hodině hry ale proměnil pokutový kop domácí Lukáš Böhm a stejný hráč o chvíli později zvýšil na 2:0. Favorit nakonec zvítězil 3:1 a uhájil si náskok v čele tabulky.

Okresní přebor Trutnovska - 17. kolo: Staré Buky - Volanov 2:3 (1:0)Okresní přebor Trutnovska - 17. kolo: Staré Buky - Volanov 2:3 (1:0)Zdroj: Veronika FiebingerováNa druhém místě odskočila konkurentovi z Bílé Třemešné kocbeřská Jiskra, která v derby přestřílela Vítěznou 9:2. Jen v úvodních sedmi minutách padly tři branky a ve 20. byl stav vyrovnaný na 2:2, když na branky favorita dvakrát odpovídal Krákora. Pak ale domácí prokázali kvalitu kádru a na vysokém vítězství se podíleli hattrickem Kilevník, dvěma góly pak Novák.

Jarní tabulka Okresního přeboru TrutnovskaJarní tabulka Okresního přeboru TrutnovskaZdroj: Deník/Tomáš Otradovský

Soubojem dvou týmů z horní poloviny tabulky byl duel ve Starých Bukách, kam přijel sousední Volanov. Domácí derby rozehráli lépe a zásluhou trefy Pavla Knapa vyhráli poločas 1:0. Hosté po pauze skóre otočili (T. Voňka, Miklušák), ale trefou na 2:2 reagoval Křižovič. Rozhodnutí vzal na svá bedra volanovský Jan Přívratský, jenž v 68. minutě vstřelil třetí gól svého týmu a na výsledku 2:3 už se nic nezměnilo.

Fotbalisté Pilníkova byli suverénní na podzim v základní skupině III. třídy a nejinak je tomu na jaře ve skupině o postup do okresního přeboru.
Čtyři celky ve hře o druhou postupovou příčku. Momentálně ji drží hráči Libotova

Prodlouží Mladé Buky bídnou sérii bez jediného jarního bodu? Tak zněla otázka před soubojem po podzimu pátého celku tabulky na hřišti Žacléře. Stalo se. Ač hosté opět neodehráli nijak špatný duel, padli po výsledku 2:1 pro Baník. Za domácí ve druhé půli skórovali Hradecký s Ondráškem, na trefu Kahouna už hosté navázat nedokázali a pokud v sobotu ztratí body i s Bohuslavicemi nad Úpou, čeká je naprosto nečekaný sestup do III. třídy.