Na podzim za Mladé Buky nastřílel sedm branek, v jarní části ale na úvodní gólový úspěch čekal sedm utkání. Až přišel sobotní duel proti Tatranu Hostinné (5:2) a v něm pětadvacetiletý odchovanec trutnovské kopané Marek Kancok střelecky explodoval. Do sítě soupeře nasázel hattrick.

Díky jeho příspěvku si Mladobučtí připsali druhou jarní výhru v normální hrací době a v tabulce se přiblížili nejbližším konkurentům v boji o konečnou čtvrtou příčku.

Mostek B a Lampertice se před týdnem potkaly ve vzájemném souboji. Tento víkend se jejich cesty rozešly a oba týmy si připsaly vysoké porážky.
Mostečtí ochutnali maršovskou desítku. Kuldovi pokračují ve střeleckém souboji

Marku, každý hattrick se cení. Čím jste si k němu pomáhal nejčastěji? Pravou nohou, levou nebo hlavičkou?

Nejvíce pravou nohou. Díky ní jsem vstřelil dvě branky. Hlavou žádný gól nepadl, jednou jsem se ještě trefil levačkou.

Marek Kancok (vlevo)Marek Kancok (vlevo)Zdroj: Veronika FiebigerováV zápase jste sice brzy vedli, poločas ale vyhrál soupeř. V čem tedy byl v první půli z pohledu vašeho mužstva problém?

Největší problém podle mě byl v tom, že jsme v prvním poločase dělali spoustu chyb. Byly tam úplně zbytečné ztráty míče na půli hřiště a byli jsme nedůslední při obranných standardních situacích. Tohle je u nás největší problém a potýkáme se s tím už dlouho.

Po přestávce jste ale skóre otočili a vyhráli 5:2. Bylo to vašich nejlepších jarních 45 minut? V čem například?

Určitě to byl na jaře náš nejlepší výkon. Řekli jsme si něco v kabině a začali hrát tak, jak si to od nás představuje trenér. Útočili jsme po lajnách, míče chodily na naše rychlé krajní záložníky, přestali jsme míče jen nakopávat. Snažili jsme se hrát kombinačně. A hlavně bylo důležité být důrazní ve vápně soupeře a nevypustit žádný souboj.

Výrazně jste k tomu pomohl dvěma vstřelenými góly v 53. a 59. minutě. Byl tohle ten hlavní zlom v utkání?

Těžko říci, zda ano nebo ne. Ale už od začátku druhého poločasu jsme si vytvářeli šance a snažili se změnit průběh zápasu. Bylo fajn, že se nám to povedlo. Za své góly můžu jen poděkovat klukům, nikdy to na hřišti neudělá jeden člověk, ale celý tým.

Kolíky nebo lisovky? -> raději lisovky

Vítěznou trefu pak zaznamenal Tomáš Kopecký a v 81. minutě pro vás rozhodčí nařídil pokutový kop. Bylo těžké přemluvit tradičního zakončovatele Juru Sucháně, aby vám penaltu přenechal?

Juraj Sucháň, kapitán mužstvaJuraj Sucháň, kapitán mužstvaZdroj: Veronika FiebigerováJuru je vždycky těžké přemluvit na jakoukoliv standardní situaci – ať už jde o kopání penalty nebo zahrávání přímých kopů. Na tyhle situace je určený zcela správně. Ale v tu chvíli se zachoval jako správný kapitán, zeptal jsem se ho, zda bych mohl jít kopat a on mi to rád přenechal.

Vstřelit v utkání dva góly nebo rovnou tři je rozdíl. Přišla při penaltě nervozita? A byl jste rozhodnutý, kam ji kopnete nebo se čekalo na pohyb gólmana?

Naštěstí jsem žádnou nervozitu neměl. I přesto, že naposledy v utkání proti Poříčí, kde zápas rozhodovaly až pokutové kopy, jsem v penaltovém rozstřelu selhal. Teď je pravda, že jsem od začátku věděl, kam penaltu kopnu. Ale hlavně jde velké díky za Jurou Sucháněm, že mi to přenechal, jak už jsem říkal.

Marku, kdo vlastně u vás v týmu dělá pokladníka a na kolik takový střelecký počin v Mladých Bukách vychází?

U nás pokladníkem nemůže být nikdo jiný než Marek Tůma. Na tyhle věci je vážně poctivý a zjistí si všechno, i když třeba na tréninku není. Podle mého hattrick přijde na sto korun do naší bohaté pokladničky.

Fotbalisté Mostku slaví postup do finále Penzion Poříčí Okresního poháru mužů. V něm změří síly s rivalem z Bílé Třemešné.
Třemešná nadělovala, Mostek otáčel. Pohárové finále nabídne podzvičinské derby

V tabulce jste se dostali do kontaktu se čtvrtým Tatranem. Jaký je cíl mužstva ve zbytku sezony?

Žádný velký cil do konce sezony nemáme. Hlavně ji chceme dohrát bez nějakých zranění a v klidu si zahrát. Prostě jak se říká, udělat si žízeň (usmívá se).

Další hattricky víkendu 14. - 15. května
Stanislav Řehák, Hajnice (okresní přebor, skupina o záchranu)
Wojciech Sobanski, Hajnice (okresní přebor, skupina o záchranu)

Nejlepší mládežničtí střelci víkendu
5 branek – Ondřej Sieger, Dvůr Králové n. L. (KP mladších žáků)
5 branek – Václav Tulach, Vítězná (OP mladších žáků)
4 branky – Matyáš Chmelík, Poříčí u Trutnova (OP starších žáků)
4 branky – Jan Javor, Rudník/Lánov (OP starší žáků)

Je momentálně okresní přebor soutěží, kterou si Mladé Buky zaslouží, nebo byste se brzy rádi vrátili do krajské I. B třídy, v níž klub roky působil?

Abych pravdu řekl, tak jsme v okresním přeboru spokojení. A to nemluvím jen za sebe. Nikdo z nás do krajské soutěže I. B třídy jít nechce a v momentálním rozpoložení nám okres vyhovuje.