Libotov – Amatérský fotbal stále stojí a mistrovský ročník 2020/2021 se již podle všeho nedohraje. Blíží se ale doba letních turnajů v malé kopané a o ty, zdá se, bude letos ještě větší zájem než kdy předtím.

Důkazem budiž zkušenost organizátorů tradičního Libotov cupu. Ten se má konat v sobotu 30. června a pořadatelé z obce na Královédvorsku již spustili systém elektronických přihlášek.

Hned za úvodních 24 hodin se přihlásilo 25 mužstev, ačkoliv kapacita turnaje počítala pouze s dvaceti týmy. Ostatně přesně tolik se jich turnaje účastnilo loni. Nyní je tedy jen na samotných pořadatelích, zda zůstanou u loňského modelu a na pět zájemců zbyde Černý Petr a nebo se kapacita vyšplhá na zmíněný počet pětadvaceti účastníků.

Zvýšený zájem lze však očekávat také u dalších podobných turnajů v podkrkonošském regionu. Znám je například termín třemešenského Dubina cupu (10. červenec), stejně tak se nově na čtyři svá klání těší sportovní areál v Havlovicích. Tam se mají konat HAPO, HapoStar, SuperHapoStar a nově také MaxiSuperHapoStar - extra pro hráče nad 60 let!

To hlavní je ale třeba na závěr ještě dodat. Nikdo ještě ani teď neví, zda bude pořádání letních turnajů vůbec dovoleno. A když, tajk za jakých hygienických podmínek.