Dnes večer fotbalové Trutnovsko pozná oba finalisty Penzion Poříčí Okresního poháru mužů. Kuriózně se oba semifinálové duely odehrají kousek od hory Zvičina. V Bílé Třemešné se představí Hostinné, do Mostku dorazí o postup bojovat Hajnice.

Mostek B a Lampertice se před týdnem potkaly ve vzájemném souboji. Tento víkend se jejich cesty rozešly a oba týmy si připsaly vysoké porážky.
Mostečtí ochutnali maršovskou desítku. Kuldovi pokračují ve střeleckém souboji

Zajímavostí úvodního klání je fakt, že oba soupeři se spolu v Bílé Třemešné potkají také v sobotu, kdy odehrají vzájemný duel ve skupině o postup z okresního přeboru. Každý zápas tak může být jiný, každý může vyjít lépe jednomu ze soupeřů.

Do finále však jistě chtějí postoupit oba celky, což ostatně potvrzuje jejich dosud suverénní pohárová jízda. Třemešenští během ní třem soupeřům nasázeli již úctyhodných 20 branek, Tatran zase ve třech duelech ani jednou neinkasoval a drží si v soutěži skóre 14:0.

Také na Mostku se potkají dva týmy, které spolu hrály jak na podzim, tak na jaře i mistrovskou soutěž. Cestu do semifinále však měli řekněme mírně kostrbatější a jejich účast mezi nejlepší čtyřkou je brána i za překvapivou.

Oba soupeři postoupili jednou kontumačně a jednou po penaltovém rozstřelu, pro Mostek byl nejtěžší duel v Poříčí u Trutnova, kde Duchek a spol. otáčeli nepříznivý stav 0:2. Hajnice se zase nejvíce zapotila v domácím souboji se Rtyní v Podkrkonoší, také tam rozhodovaly penalty.

Jména finalistů budeme znát dnes večer, jen pár minut poté, co fotbalisté Slovácka nebo pražské Sparty zvednou nad hlavy trofej MOL Cupu.

17.30: Bílá Třemešná – Hostinné

Rozhodčí: L. Nývlt – Chleborád, M. Černý.

Vzájemná utkání v sezoně: 5:1, 6:1 – 1:4.

17.30: Mostek – Hajnice

Rozhodčí: Beránek – P. Dorotík, Prokůpek.

Vzájemná utkání v sezoně: 4:6 – 1:2, 0:4

Fotbalisté Mostku a Hajnice se v této sezoně již třikrát potkali.Fotbalisté Mostku a Hajnice se v této sezoně již třikrát potkali.Zdroj: Tomáš Plecháč

Cesta semifinalistů okresním pohárem

Libotov – Bílá Třemešná 0:9 (0:5)
Malé Svatoňovice – Bílá Třemešná 1:3 (0:1)
Svoboda nad Úpou – Bílá Třemešná 1:8 (1:1)

Hostinné – Pilníkov 6:0 (4:0)
Hostinné – Volanov 4:0 (2:0)
Lánov – Hostinné 0:4 (0:1)

Jan Jebavý měl ke sportu a fotbalu zvlášť skvělý vztah. Coby trenér vychoval řadu mladých fotbalistů. Trénoval i dospělé.
Na konci týdne proběhlo poslední rozloučení s uznávaným trenérem Janem Jebavým

Černý Důl – Mostek 2:3 (1:2)
Poříčí u Trutnova – Mostek 2:2 (2:0), na penalty 2:3
Mostek – Strážné 3:0 kontumačně

Bernartice/Žacléř B – Hajnice 0:3 kontumačně
Hajnice – Rtyně v Podkrkonoší 1:1 (0:0), na penalty 4:3
Hajnice – Vítězná 4:0 (2:0)