Jedinečnou příležitost na zisk úvodních bodů v sezoně dostali v sobotu fotbalisté TJ Jiskra Bernartice. Otloukánek JAKO Okresní soutěže III. třídy mužů vyrazil bojovat na hřiště předposledního Baníku Radvanice v Čechách a před utkáním jistě věřil, že konečně nebude z trávníku odcházet v roli poraženého.

Už je tam. Gólman Libotova Michal Petr se marně natahuje po míči, který končí další brankou soupeře z Volanova.
OKRESNÍ PŘEBOR: Nic nového na čele tabulky, vše při starém i na jejím chvostu

Leč stalo se. A co víc, hosté na půdě rivala inkasovali 10 branek, čímž oba soupeři navázali na podzimní vzájemných souboj, který v Bernarticích skončil výsledkem 1:9! Zatímco tehdy v zápase válel pětigólový Aleš Kolman, tentokrát se blýskli hattrickem Jan Holeček s Martinem Krajniakem. Dvojcifernou pečeť výsledku dával z pokutového kopu brankář Filip Kubeček.

Ačkoliv tak Radvaničtí v celé sezoně dokázali nastřílet 40 branek, bezmála polovinu z nich (19) zaznamenali do sítě posledního týmu tabulky.

Dvaapadesátiletý matador v dresu Mostku řídil výhru svého mužstva na hřišti Kunčic nad Labem.Útočník Mostku Tomáš Krkonoška si kryje míč před soupeřem z Kunčic nad Labem.Zdroj: Tomáš PlecháčJasný výsledek nabídlo 26. kolo nejnižší okresní třídy na Trutnovsku už jen jeden. Do Kunčic nad Labem si pro výhru 5:0 přijeli fotbalisté Mostku, jež za třemi body nasměrovaly dvě brzké trefy dvaapadesátiletého matadora Dušana Duchka. Legenda oddílu z Podzvičinska má v sezoně na kontě již devět tref a asi nikdo nepochybuje o tom, že již brzy metu zakulatí.

Vůbec nejvíc gólů v sezoně nastřílel Tomáš Tyrner z Malých Svatoňovic, ten se ale na hřišti Starého Rokytníku tentokrát neprosadil a jeho tým nečekaně padl 2:3, když duel rozhodl v 89. minutě domácí Martin Draštík.

Podobně dramatický byl souboj Libče s rezervou Dolní Kalné, kde gólový obrat a konečný výsledek 2:1 zařídil až čtyři minuty před koncem Josef Těžký.


Načítám výsledky ...

Zbylé dva víkendové zápasy skončily výsledkem 3:1. Fotbalisté Černého Dolu takto i díky dvěma zásahům Břetislava Sýkory dobyli půdu Lampertic a Janské Lázně s přispěním vítězné branky Aleše Poura přehrály v derby Horní Maršov.

Kvalitou nejlepší fotbal se v úterý hrál v kategorii žáků čtvrtých a pátých tříd. Vítězství si zde vybojovala parta z královédvorské ZŠ Strž pod vedením učitele Jana Zoráda.
Vítězná radost i pláč poražených. Okresní finále McDonald’s Cupu plné emocí

Další prestižní derby mezi Lánovem a Prosečným bylo odloženo na úterý 21. května a jednoznačným hitem 27. kola bude sobotní souboj druhého Mostku s Lánovem, který se odehraje od 14 hodin. Kuks, který o posledním víkendu odpočíval, se představí v Malých Svatoňovicích a poslední Bernartice tentokrát zkusí štěstí proti favorizované Libči.

Už v pátek navíc dojde k dohrávce 14. kola mezi Janskými Lázněmi a Bernarticemi, volný los tentokrát budou mít fotbalisté Radvanic v Čechách.


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...