Čtyřmi středečními zápasy bylo dohráno 2. kolo Penzion Poříčí Okresního poháru mužů a dalo by se říct, že všechny tyto duely měli scénář, který málokdo čekal.

S pohárem se například loučí přední celky okresního přeboru Bílá Třemešná a Volanov, dál jde účastník III. třídy Libeč a namále měl i žacléřský Baník, který vyřazení s odřenýma ušima odvracel na půdě rezervy Dolní Kalné.

Jednotlivé středeční zápasy

Strážné – Bílá Třemešná 4:3 (3:0). Branky: 34. vlastní (Pavliš), 36. Kouřil, 43. Janda, 65. Zárybnický – 64. Jaroslav Jákl, 67. M. Jákl, 82. Vejnar. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 3:2. Diváci: 72.

Za fotbalisty Strážného do Dolní Branné dorazil aktuální lídr přeboru, který tu však po návratu z krajských soutěží ještě nikdy nedokázal vyhrát (2:2 a 5:5).

Strážné - Bílá Třemešná (4:3)Strážné - Bílá Třemešná (4:3)Zdroj: Zdeněk MaturaFavorit do utkání vstoupil náporem, své šance ale neproměnil, čehož domácí využili v závěrečných deseti minutách první půle, kdy zaskočenému soupeři nasázeli tři branky. Po pauze se Třemešenští rapidně zlepšili, z velkého náporu ale vytěžili pouze tři góly a jelikož se mezi prvním a druhým stihli ještě jednou trefit nadšeně bojující hráči Strážného, mohli po nervózním závěru se svými fanoušky oslavit postup do čtvrtfinále.

Volanov – Bohuslavice nad Úpou 1:3 (1:0). Branky: 45. Mach – 64. a 69. Sunek, 90. (+4) Kroka. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 1:4. Diváci: 100.

Vůbec největší překvapení se zrodilo na hřišti Volanova. Domácí přivítali soupeře z Bohuslavic nad Úpou, který v přeboru ještě nevyhrál jediný zápas. Ani první poločas nenasvědčoval, že by se na okraji Trutnova měl zrodit jiný výsledek než výhra favorita. Zvlášť když ve 45. minutě poslal Mach domácí do vedení. Stav 1:0 platil ještě po hodině hry. Pak ale dvěma slepenými góly dokonale otočil skóre hostující Sunek a postup papírového outsidera dokonal v nastaveném čase Kroka.

Pozvánka na utkáníPozvánka na utkáníZdroj: FK Dolní KalnáDolní Kalná B – Žacléř 2:2 (0:0), na penalty 3:4. Branky: 53. a 74. Z. Tauchman – 48. Ondráško z pen., 77. Vít. Rozhodčí: Ilchenko. ŽK: 5:3. Diváci: 60.

Rezerva Dolní Kalné může v poháru využít maximálně dvou hráčů ze soupisky áčka a zatímco duel 1. kola proti Libotovu rozhodl čtyřmi trefami Lukáš Kalenský, tentokrát se proti Žacléři činil dvougólový Zdeněk Tauchman. Výkony obou borců stačili domácím na remízové výsledky (4:4 a nyní 2:2), zatímco ale účastník III. třídy před necelým měsícem zvládl penaltový rozstřel, tentokrát v něm pohořel a postup mohli slavit loňští pohároví finalisté.

Libeč – Mladé Buky 4:3 (1:2). Branky: 7. a 67. Brádler, 65. Janoušek, 80. Pour – 15. Michal Dvořák, 27. a 63. Skalický. Rozhodčí: Šiling. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

A další překvapení. Fotbalisté Libče a Mladých Buků na jaře shodně bojovali o záchranu v okresním přeboru, když se nakonec domácí se soutěží rozloučili a hosté své místo v přeboru uhájili. Také v pohárovém souboji se zdálo, že šťastnější budou hráči Mladých Buků. Domácí sice brzy vedli po trefě Brádlera, vyrovnat ale dokázal Michal Dvořák a po dvou brankách Skalického hosté směřovali za postupem. Po hodině hry ale rychlými góly srovnali stav Janoušek s Brádlerem a o triumfu domácího celku rozhodl v 80. minutě devětačtyřicetiletý Pour.

Penzion Poříčí Okresní pohár mužů nabídl v dohrávkách druhého kola hned několik překvapení.Utkání mezi fotbalisty Strážného a Bílé Třemešné v Dolní Branné sledovala solidní divácká návštěva.Zdroj: Zdeněk Matura

Čtvrtfinálové dvojice: Libeč – Rtyně v Podkrkonoší, Bohuslavice nad Úpou – Žacléř, Pilníkov – Podhůří, Strážné – Hajnice. Všechna tato utkání, stejně jako semifinálové duely, budou odehrána před startem jarní části na umělém trávníku a účastníkům poslouží jako ideální příprava na mistrovské boje.


Načítám výsledky ...