Výhrami hostujících mužstev skončily obě středeční semifinálové bitvy Okresního poháru mužů. Místenku ve finále, které se bude hrát 16. září od 16.45, si vybojovali fotbalisté Rudníku a Bílé Třemešné.

Smutným jevem letošního pohárového ročníku je fakt, že zájem o účast v něm projevila pouze čtyři z dvaatřiceti mužstev působících v buď v okresním přeboru nebo nejnižší soutěži. Více než deset účastníků zde měl pohár naposledy v sezoně 2012/2013.

Poříčí u Trutnova – Bílá Třemešná 1:1 (1:1), na penalty 4:5

Oba soupeři šli do utkání bez čtyř hráčů základní sestavy a na úrovni jejich předvedené hry to bylo znát. Přitom se potkaly dva týmy, které bez ztráty bodu vévodí aktuální tabulce okresního přeboru. Mírným favoritem byli hosté, ti ale ve 21. minutě vyrobili hrubku v rozehrávce a nabídnutou příležitost proměnil Rada v úvodní branku.

Krátce před přestávkou Sokolu ztížil situaci útočník Martin Jákl, jenž se za oplácení nechal vyloučit a svůj tým poslal do deseti. I v oslabení ale jeho spoluhráči stihli do přestávky vyrovnat, jmenovitě hříšníkův bratr Jaroslav, jenž po přihrávce Hrušky přeloboval gólmana Dvořáčka.

Ve druhé půli měli převahu domácí, přesilovku ale využít nedokázali. Nejblíž vstřelené brance byli při povedené ráně Jakuba Potočka, která však jen otřásla tyčí. V penaltové loterii se pak usmálo štěstí na hosty, kteří byli ve střelbě stoprocentní, naopak gólman Jakub Jákl jednu střelu domácím vyrazil.

Fakta – branky: 21. Rada – 45. Jar. Jákl. Rozhodčí: Beránek – Turek, Kuric. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (42. M. Jákl). Diváci: 50. FK Poříčí u Trutnova: Dvořáček – Geisler, Chaloupka (72. Odvárka), J. Potoček, Petr (76. Tomšík) – Jandera, Pilný, V. Smola, K. Potoček – Ulrych (56. Z. Prokop), R. Rada. TJ Sokol Bílá Třemešná: Jakub Jákl – Kiss, Hruška, Macek, Linda – Špůr (67. Zlatník), T. Otradovský, Zivr, Vais – M. Jákl, Jaroslav Jákl.

Černý Důl – Rudník 2:6 (2:5)

Zatímco v úvodním utkání se potkala dvě mužstva ze stejné soutěže, druhý duel proti sobě postavil aktuálně sedmý tým okresní soutěže a jednoho z favoritů přeboru. Rudníčtí začali svoji roli plnit hodně rychle. Na outsidera vlétli pěkně od podlahy a po dvaceti minutách vedli rozdílem tří branek.

Jako první se trefil křídelník Mečíř, po něm skóroval obránce Balog a na 0:3 zvyšoval útočník Frýba. Domácí vrátil do hry nejlepší střelec mužstva Grizič, jeho dvě trefy však stačily jen na poločasové skóre 2:5.

Po přestávce již tempo hry opadlo a průběh zápasu ovlivnila mimo jiné i řada střídání na obou stranách. Když už se zdálo, že skóre po prvním poločase vydrží až do závěrečného hvizdu, přidal šestý gól Rudníku zkušený stoper Kučeravý. Po dvou porážkách z úvodu sezony hosté potvrdili lepšící se formu, pochvalu za vzdor favoritovi zaslouží i poražený celek.

Fakta – branky: 27. a 42. Grizič – 11. Mečíř, 16. Balog, 19. a 44. Frýba, 33. Kršík, 84. Kučeravý. Rozhodčí: Holas – L. Nývlt, Chleborád. ŽK: 0:2. Diváci: 40. TJ Sokol Černý Důl: M. Rodr – Ducháč, Šourek (75. Sajenko), Kozak, P. Matoušek (63. M. Pavlíček) – Gabriško, Z. Pavlíček, B. Sýkora (78. Krafek), Pánek – Grizič, Mehič (68. Valent). TJ Rudník: Smeták – Hloušek, Štemberka, Kučeravý, Balog (71. Parasič) – Mečíř (63. Folc), A. Kaprál (52. Zemler), Pham, Š. Rada – Frýba (46. Charouz), Kršík (71. F. Čáp).