Den vítězství a s ním i pracovní volno využili fotbalisté na Trutnovsku k odehrání kompletního 18. kola Pivovar Trautenberk Okresního přeboru mužů a tří zápasů JAKO Okresní soutěže III. třídy. K vidění byly duely, v nichž šlo o výsledky důležité jak na čele tabulky, tak i jejím chvostu.

Střelecká spolupráce bratrského dua Tomáš Voňka & Marek Voňka stála za vítězstvím Volanova nad Rtyní v Podkrkonoší 2:1.
Bohuslavickou senzaci dokonal Sunek. V Pilníkově řádil šestigólový kanonýr Starý

Šlágrem byl rozhodně souboj Hajnice s Bílou Třemešnou. V něm se hrál oboustranně velmi dobrý fotbal, ve kterém ale padly pouze dvě branky. V rozmezí od 67. do 71. minuty je vstřelili domácí, které nejprve rozradostnil kanonýr Škoda, aby vzápětí přidal pojistku Sobanski.

logo Spartaku Hajnicelogo Spartaku HajniceZdroj: archiv DeníkuLídr přeboru tak sedm kol před koncem sezony uhájil devítibodový náskok na druhý Pilníkov a směřuje za obhajobou okresního titulu.

Ani Pilníkovští ve středu nezaváhali. Na hřišti pátého Žacléře je čekal snaživý protivník, toho ale hosté omráčili třemi góly už v prvním poločase, když se prosadil (sparťanskou terminologií) ofenzivní trojzubec Meliš – Kulda – Starý.

Krátce před pauzou sice snížil další elitní kanonýr přeboru Patrik Ondráško, druhá trefa lídra střelecké tabulky Starého však v 78. minutě pečetila výsledek 1:4.

Fotbalový areál v HostinnémFotbalový areál v HostinnémZdroj: TJ Tatran HostinnéStejným skóre skončil i duel Hostinného s jarní štikou z Vítězné. Hosté potvrdili vynikající formu a i díky dvěma trefám Gábrišky zopakovali výsledek ze vzájemného podzimního utkání.

Nejdivočejší přestřelka se strhla v souboji Rudníku se Rtyní v Podkrkonoší. Domácí se na jaře prezentují nevyrovnanými výkony a jako na houpačce se odvíjel také první poločas středečního zápasu. Rudník čtyřikrát musel dotahovat náskok soupeře, i díky hattricku hostujícího Matěje Tišlera. Ve druhé půli se třetím gólem v utkání prezentoval také domácí Filip Čáp a hosté už s odpovědí nepřispěchali, naopak Tomáš Kraus v 79. minutě přidal pojistku.

TOP kanonýři přeboru

34 branek: Aleš Starý (TJ Spartak Pilníkov). 31 branek: Martin Škoda (SK Spartak Hajnice). 26 branek: Filip Čáp (TJ Rudník). 25 branek: Pavel Meliš (TJ Spartak Pilníkov). 22 branek: Patrik Ondráško (TJ Baník Žacléř). 20 branek: Jan Jákl (TJ Sokol Bílá Třemešná). 19 branek: Jakub Pitro (FC Libotov)…

Na třetím místě tabulky se i přes bodovou ztrátu na hřišti Strážného (1:1) udrželi fotbalisté Volanova, starobucký Sokol se doma protrápil k vítězství nad posledním Podhůřím. Hosté od 24. minuty vedli, domácí do pauzy vyrovnali a důležité tři body jim vystřelil dvěma góly Martin Křižovič.

Fotbalisté Solnice nezaváhali na hřišti Lázní Bělohrad a minimálně do víkendu se probojovali do čela tabulky krajského přeboru.

Dva vůbec nejdůležitější zápasy se pak hrály v Poříčí u Trutnova a Mladých Bukách. Kdo prohraje, bude předposlední. Taková byla situace před prestižním derby mezi poříčským FK a Bohuslavicemi nad Úpou. Když už se zdálo, že duel skončí bezbrankovou remízou, udeřil v 80. minutě domácí Kryštof Potoček a v 90. minutě přidal pojistku Ondřej Taláb.

Devět branek nabídl souboj Sokola Staré Buky s Tatranem Hostinné. Hostující hráči vyhráli nečekaně hladce 7:2 a v tabulce přeboru poskočili na desátou příčku.
Obdivuhodný obrat Libotova. Skóre otáčel také Pilníkov, Hajnici postačil poločas

V Mladých Bukách domácí Adam Folc ve 47. minutě svým druhým zásahem zvyšoval vedení domácího mužstva na 3:0 a nic nenasvědčovalo obratu. Uplynulo však patnáct minut a hostující Jakub Pitro už z penalty vyrovnával na 3:3, čímž dokonal hattrick. Zopakoval tak třígólový počin z podzimního souboje obou mužstev.

Zdroj: Deník/Tomáš Otradovský

15. kolo OS III. třídy

Libeč – Lampertice/Žacléř B 6:0 (4:0). Branky: J. Těžký, Jezvina, M. Beránek, vlastní (Drábek), D. Horváth, M. Těžký. Rozhodčí: P. Přiklopil. Hráno bez karet. Diváci: 50. Černý Důl – Starý Rokytník 2:0 (0:0). Branky: B. Sýkora, vlastní (P. Potoček). Rozhodčí: Diviš. ŽK: 3:1. Diváci: 40. Bernartice – Kunčice nad Labem 0:7 (0:3). Branky: Vyroubal 2, L. Míč 2, O. Kužel 2, Adolf. Rozhodčí: J. Šeda. Hráno bez karet. Diváci: 30.

Domácí si pak kalich hořkosti vypili do dna. V nastaveném čase Libotovští zahrávali poslední rohový kop zápasu a po hlavičkách Pitra a Novotného zapadl míč za záda slunečními paprsky ovlivněného gólmana Kaňky. Pro Mladé Buky tato branka znamenala sedmou porážku v řadě a hlavně pád na čtrnáctou (sestupovou) příčku v tabulce.