Nejnižší okresní soutěž mužů na Trutnovsku o víkendu zahájila svůj nový ročník. Vedení OFS Trutnov III. třídě zachovalo herní systém se dvěma základními skupinami, v nichž bude vždy osmička mužstev na jaře bojovat o umístění v nejlepší čtyřce, aby se pak na jaře nejlepších osm popasovalo o postup, zbylé celky o konečné umístění.

Skupina východ

V první ze dvou skupin to hned na úvod byla pořádná divočina. Ve čtyřech duelech bylo k vidění dohromady 29 branek, což činí víc jak sedm tref na utkání. Nejvíce se činili fotbalisté Radvanic v Čechách, kteří do sezony vstoupili suverénní výhrou 9:0 nad Bernarticemi. Čtyřmi góly se blýskl Jan Holeček a nechybělo málo, aby hosté ze zápasu odjeli s dvojciferným přídělem.

Souboj fotbalistů Bílé Třemešné s Podhůřím vyzněl stejně jako oba loňské vzájemné duely těchto mužstev pro domácí Sokol. Ani hosté však výkonem nezklamali.
Góly, žluté karty i tři vyloučení. Na Trutnovsku začala sezona okresního přeboru

Parádní drama nabídl souboj Horního Maršova s Malými Svatoňovicemi. Domácí vedli 2:0, prohrávali 2:3, pak zase vedli, aby nakonec padli v penaltovém rozstřelu. Favorizovaní hosté zaujali především pasáží mezi 30. a 38. minutou, ve kterou soupeři nasázeli tři branky.

Skvěle do podzimu vstoupil favorizovaný Pilníkov, když se hned šestkrát střelecky prosadil na půdě Starého Rokytníku. Překvapení kola se zrodilo v Lamperticích, kde tvrdě narazil dlouholetý účastník přeboru z Janských Lázní. Ten ještě po hodině hry vedl trefou Kozáka 1:0, pak ale dvěma trefami zaúřadoval nestárnoucí kanonýr Jirka Janata a po vyrovnání hostů duel rozhodl další zkušený pardál Jakub Drábek.

Hitem příštího kola bude nedělní souboj Pilníkova s Radvanicemi.

Radvanice v Čechách – Bernartice 9:0 (4:0), branky: 17. a 20. J. Duben, 35., 39., 56. a 58. J. Holeček, 79. T. Kašpar, 58. Seňko, 61. Císařský. Rozhodčí: Šeda. ŽK: 1:2. Diváci: 30.

Lampertice/Žacléř B – Janské Lázně 3:2 (0:1), branky: 61. a 67. J. Janata, 79. J. Drábek – 24. V. Kozák, 78. T. Havlina. Rozhodčí: Wiesner. ŽK: 0:2. Diváci: 45.

Horní Maršov – Malé Svatoňovice 4:4 (3:3), na penalty 1:2, branky: 11. a 17. Feduň, 43. Schöttner, 52. Kostadinov z pen. – 30. a 57. Šrejber, 32. Tišler, 38. F. Králíček. Rozhodčí: Řezáč. ŽK: 2:2. Diváci: 90.

Starý Rokytník – Pilníkov 1:6 (1:2), branky: 34. Vráblík – 20. a 58. Meliš, 31. a 85. Starý, 48. J. Kulda, 67. T. Janák. Rozhodčí: Ilchenko. ŽK: 0:2. Diváci: 60.

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Skupina západ

Západní skupina v premiéře na góly tak bohatá nebyla. Ačkoliv z poloviny ano. Favorit z Mostku naprosto přesvědčivě přehrál rezervu Dolní Kalné, které na přivítanou v soutěži nasázel půltucet branek. Hattrickem se prosadil kanonýr Martin Borůvka. Suverénní byli také fotbalisté Lánova, kteří v prestižním derby vymazali ze hřiště tým Prosečného. Na gól se v utkání čekalo sotva minutu, když skóre otevřel nakonec dvougólový Petr Mencl.

Fotbalisté Náchoda (v modrobílém) zajížděli pro další divizní body na půdu Brandýsa nad Labem, padli však nejtěsnějším způsobem 0:1.
Premiérová výhra Bydžova před návštěvou kola. Dvůr doma inkasoval tvrdý direkt

V dalších dvou duelech stačil vítězům ke třem bodům jediný gól. V Libotově ho proti Černému Dolu před rekordní návštěvou kola vystřelil už po osmi minutách Radek Tomášek, Kunčice nad Labem na půdě Kuksu spasila trefa Pavla Blažka z 87. minuty.

Šlágrem příštího víkendu ve skupině západ bude duel Kunčic nad Labem proti Mostku, láká také pikantní derby Libotova s Kuksem.

Mostek – Dolní Kalná B 6:1 (2:0), branky: 19. Čajka, 27., 54. a 73. Borůvka, 48. Truhlář, 88. A. Duchek – 88. Mikulka. Rozhodčí: Vinš. Hráno bez karet. Diváci: 50.

Lánov – Prosečné 5:1 (3:0), branky: 1. a 34. P. Mencl, 23. D. Šulitka, 68. P. Šafařík, 71. Foubík – 47. L. Vacek. Rozhodčí: Bittman. ŽK: 4:3. Diváci: 100.

Libotov – Černý Důl 1:0 (1:0), branka: 8. R. Tomášek. Rozhodčí: Prokůpek. ŽK: 2:0. Diváci: 140.

Kuks – Kunčice nad Labem 0:1 (0:0), branka: 87. P. Blažek. Rozhodčí: Chleborád. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (84. Baláž). Diváci: 50.