Pivovar Trautenberk Okresní přebor mužů je na Trutnovsku minulostí, sluší se proto soutěž, která vyprodukovala nového účastníka krajské I. B třídy, zlehka zbilancovat.

Titul přeborníka a s ním i ceněný double obhájili fotbalisté Spartaku Hajnice. Zatímco před rokem se tým trenéra Aleše Havlíka o první místo přetahoval s Jiskrou Kocbeře a Sokolem Bílá Třemešná do posledního kola, letos bylo o vítězi rozhodnuto dávno před koncem.

close logo Spartaku Hajnice info Zdroj: archiv Deníku zoom_in logo Spartaku Hajnice Však také Hajničtí dokázali posbírat o plných deset bodů více než loni, když z třiceti zápasů vyhráli plných sedmadvacet a pouze třikrát byli poraženi. Hned ve 3. kole padli na hřišti Bílé Třemešné (1:4), ve třináctém dějství odjeli s prázdnou ze Starých Buků (2:5) a na jaře doma nestačili ve 22. kole na rivala z Vítězné (2:3).

Mimochodem pořadí na prvních pěti místech v minulé a letošní sezoně jsou si dost podobná. Hajnice pokaždé zvítězila, loni druhé Kocbeře jen nahradil Pilníkov, Žacléř v obou případech skončil pátý a své pozice si pouze prohodili fotbalisté Bílé Třemešné a Volanova.

5. TJ Baník Žacléř 30 15 6 9 73:55 51 bodů

Jinak ale Spartak soutěži jasně dominoval, ve čtrnácti případech soupeřům nasázel pět a více branek. V příštím ročníku krajské soutěže I. B třídy rozhodně nehrozí, že by nový reprezentant Trutnovska dělal svému regionu ostudu.

Na vynikajícím druhém místě letos skončil nováček okresního přeboru Pilníkov. Ten se prezentoval útočným fotbalem, však také dokázal ve třiceti duelech nastřílet soupeřům úctyhodných 140 branek. Prim v jeho dresu hrálo ofenzivní trio Aleš Starý – Jakub Kulda – Pavel Meliš, které samo obstaralo rovných 100 gólů! To je například více než nastřílela celá třináctka účastníků soutěže!

Pomyslný bronz slaví fotbalisté Volanova, kteří se i letos opírali o bratrské duo Tomáš Voňka – Marek Voňka. Starší ze sourozenců působil v mužstvu jako pilíř obrany, která byla s 38 inkasovanými góly nejpevnější v soutěži. Na mladšího byl zase spoleh při střelbě branek (21). V tomto ohledu týmu výrazně pomáhali také trutnovští hokejisté Matyáš Rada s Jakubem Mosteckým.

close Snad nejvyrovnanější souboje spolu na hřišti i v tabulce sváděli fotbalisté Volanova a Bílé Třemešné. Skóre letos hovořilo pro trutnovský tým (3:1 a 2:3). info Zdroj: Veronika Fiebingerová zoom_in Snad nejvyrovnanější souboje spolu na hřišti i v tabulce sváděli fotbalisté Volanova a Bílé Třemešné. Skóre letos hovořilo pro trutnovský tým (3:1 a 2:3).

V horní polovině tabulky skončily dále celky Bílé Třemešné, Žacléře, Vítězné, Rtyně v Podkrkonoší a Starých Buků. Třemešenský Sokol si obhajobu třetí příčky nechal doslova protéct mezi prsty v závěrečných kolech, žacléřský Baník odehrál skvělý podzim (30 bodů), na jaře ale za svými výkony zaostal (21). Pravým opakem byli fotbalisté Vítězné, kteří na podzim připomínali spíš tým bojující o záchranu (15), zatímco ve druhé polovině soutěže se stali doslova a do písmene jarní štikou (33 bodů!).

Načítám tabulku ...

Do druhé poloviny tabulky, avšak bez jakýchkoliv sestupových starostí, patřili hráči Rudníku, Hostinného a Strážného.

close logo OFS Trutnov info Zdroj: archiv Deníku zoom_in logo OFS Trutnov Holý boj o záchranu trápil do posledního kola čtveřici Mladé Buky, Poříčí u Trutnova, Libotov a Bohuslavice nad Úpou. Všechny ohrožené celky v závěrečném dějství vyhrály, všechny během sezony nasbíraly shodný počet osmi výher, slavit ale mohly pouze tři. Bohuslavickou Jiskru bohužel postihl sestupový osud i vinou zúžení účastníků přeboru na 14, již několik kol před koncem bylo jisté, že se do III. třídy přesune další Jiskra, tentokrát ta z Podhůří.

Přitom vše mohlo být jinak a do III. třídy se po roce mohl vrátit nováček z Libotova. Jenže ten na jaře předvedl dva těžko uvěřitelné obraty. Ten první doma proti Bohuslavicím nad Úpou, kdy v 19. minutě prohrával 0:5 (!), aby duel nakonec vyhrál 6:5. O pár dní později Libotovští ztráceli chvíli po pauze v Mladých Bukách (0:3), přesto i tentokrát otočili utkání ve svůj prospěch!

Nový soutěžní ročník odstartuje v sobotu 10. srpna, týden před tím se odehraje úvodní dějství okresního poháru.

TAKHLE SE V LÁNOVĚ SLAVIL POSTUP DO OKRESNÍHO PŘEBORU:

Takto se v Lánově slavil postup místního mužstva do okresního přeboru. | Video: archiv TJ Lánov