Také nejnižší okresní soutěž na Trutnovsku slibuje napínavý finiš sezony. Jak v elitní části nejlepších osmi týmů, tak ve skupině o umístění bude o následujícím víkendu oč hrát. Napomohly tomu výsledky uplynulého kola.

Pohledné utkání mezi Podhůřím a Volanovem (2:4) rozhodl dvěma góly hostující kanonýr Jan Přívratský (uprostřed).
Vedoucí duo zaváhalo. O titulu přeborníka rozhodne vzájemný souboj ve finiši

III. třída, skupina „o postup“ – 13. kolo

S velkou noblesou dohrávají úspěšný ročník 2022/2023 fotbalisté Pilníkova. Postup do okresního přeboru mají dávno jistý, přesto soupeře ve zbytku sezony vůbec nešetří. Naposledy jejich řádění odnesl tým Prosečného, který na hřišti vítěze III. třídy inkasovali tucet branek. Pět jich nastřílel nejlepší střelec jarní části Aleš Starý, jenž má v této sezoně na svém kontě už úctyhodných 60 branek (29 na podzim, 31 na jaře).

Fotbalisté Pilníkova po vítězství nad Prosečným převzali pohár pro nejlepší tým III. třídy Trutnovska.Fotbalisté Pilníkova po vítězství nad Prosečným převzali pohár pro nejlepší tým III. třídy Trutnovska.Zdroj: Jaroslav Kratochvíl

Jak už Krkonošský deník informoval, postupovou je v letošní sezoně také druhá příčka. A o tu se v závěrečném dějství na dálku poperou fotbalisté Libotova a Lánova. Prvně jmenovaný tým nastoupí v neděli v Prosečném, Lánovští doma přivítají Mostek.

Výsledky vzájemných zápasů ve hře o druhé místo: Libotov – Janské Lázně 4:0 a 3:1, Lánov – Libotov 3:2 a 1:5, Lánov – Janské Lázně 3:1 a 3:2p.

Lepší výchozí pozici si pro sezonní finiš vystříleli Libotovští, když ve 13. kole vyhráli hladce derby na Mostku. Na vítězství 6:1 se hattrickem podílel Michal Vršecký a v závěrečném kole jeho týmu na uhájení druhé příčky stačí bod.

Lánovští se o naději na druhou příčku prali ve vzájemném souboji s Janskými Lázněmi a dramatický duel skončil nerozhodným výsledkem 2:2. V penaltovém rozstřelu byl Lánov šťastnějším týmem a připsal si důležitý druhý bod.

V souboji dvou nejslabších celků jarní skupiny o postup porazily Malé Svatoňovice soupeře z Lampertic. O výsledku 2:0 rozhodly trefy Ondřeje Burkoně a Filipa Králíčka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

III. třída, skupina „o umístění“ – 13. kolo

Ve skupině o umístění znovu padala spousta branek. Čtyři zápasy jich přinesly dohromady 31, což činí bezmála osm gólů na jedno utkání. Nejvíce jich nastříleli fotbalisté Horního Maršova, kteří doma rozstříleli Bernartice 8:1. Pěti trefami se blýskl kanonýr Daniel Haider, který na podzim zaznamenal 19 tref a na jaře již 22. Dvakrát se prosadil také jeho bratr David.

TOP 5 nejlepších střelců III. třídy Trutnovska
60 branek (29 + 31) Aleš Starý (Pilníkov)
41 branek (23 + 18) Jakub Kulda (Pilníkov)
41 branek (19 + 22) Daniel Haider (Horní Maršov)
31 branek (23 + 8) Pavel Meliš (Pilníkov)
27 branek (17 + 10) Jakub Pitro (Libotov)

Stejný počet branek padl také v souboji Kunčic nad Labem se Starým Rokytníkem. Hosté si mohli případným vítězstvím pojistit konečnou první příčku v tabulce, narazili však na výborný výkon soupeře, před nímž se nakonec museli po výsledku 6:3 sklonit.

Výsledek z Kunčic jistě potěšil hráče Dolní Kalné B. Ti totiž nečekaně padli v Kuksu, když se na výhře domácích 5:3 podílel dvěma góly Vladimír Pišl.

Krajský přebor: Libčany (modří) - Solnice
KRAJSKÝ FOTBAL: Solnice ztratila. Za Kunčice excelovali dva pětigóloví střelci

Naději na konečné druhé místo v tabulce oživili fotbalisté Černého Dolu. Doma se jim podařilo přehrát Radvanice v Čechách 4:1, dvougólovým střelcem zápasu byl Marek Pavlíček. Pokud Černý Důl vyhraje v závěrečném kole proti Hornímu Maršovu, skončí v tabulce druhý. Soutěž vyhraje vítěz nedělního vzájemného souboje mezi Dolní Kalnou B a Starým Rokytníkem.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...