Odehráno je teprve devět kol, ale už po nich je zřejmé, že také nejnižší okresní soutěž na Trutnovsku se letos vyplatí sledovat. Stačí se podívat na „strkanici“ v čele tabulky. Ambiciózní celek Lánova v ní vede už pouze o tři body a co víc, tlačí se na něj hned trojice pronásledovatelů.

Fotbalisté Spartaku Hajnice jedou na vítězné vlně. V neděli si poradili i s náročným utkáním na hřišti zkušeného týmu FK Strážné.
Šlágr kola pro nováčka. Obrat ve Vítězné hattrickem zrežíroval Slovák Gábriška

O svoji suverenitu přišli Lánovští trochu nečekaně na hřišti Kuksu. Jen pár desítek metrů od místního hospitalu vyhráli domácí poločas zásluhou proměněné penalty Hrnečkem, po hodině hry ale hosté skóre otočili, když na trefu Dominika Šulitky navázal soupeřův vlastenec.

Z utkání Mostek versus Lampertice/Žacléř BZ utkání Mostek versus Lampertice/Žacléř BZdroj: Tomáš PlecháčOběma góly byla využita přesilovka po vyloučení domácího Všetečky, jeho spoluhráči ale i o deseti dokázali stav srovnat, když se v 83. minutě prosadil Fanta. Záhy počet hráčů na hřišti vyrovnal Škoda, čímž soupeři vlil krev do žil. V 90. minutě totiž Jiskra udeřila potřetí a zásluhou Lukáše Hrnečka se zrodila vůbec první porážka lídra v sezoně.

Jako mlsní psi se rázem projevili fotbalisté Libče a Černého Dolu. Prvně jmenovaný tým zvládl nervózní koncovku v Horním Maršově, kde vyhrál 3:2. Sokol zase prokázal trpělivost v bitvě s Radvanicemi v Čechách, které přetlačil v závěrečných minutách dvěma góly (2:0).

Oba vítězné týmy se vedoucímu celku tabulky přiblížily na rozdíl tří bodů a vyrovnaly tak Mostek, který už v sobotu suverénně přejel Lampertice/Žacléř B 9:0. Čtyřmi góly se na kanonádě podílel Martin Borůvka.

TOP kanonýři III. třídy
14 - Tomáš Tyrner (Malé Svatoňovice), 11 - Daniel Haider (Horní Maršov), 6 - Tomáš Teichman (Malé Svatoňovice), Marek Bednář (Starý Rokytník), Lukáš Hrneček (Kuks), Lukáš Hájek a Petr Foubík (oba Lánov)…

Zajímavé souboje se ale hrály i na dalších stadionech. Atraktivní partii v Prosečném ovládli fotbalisté Janských Lázní. Při jejich výhře 5:2 se žádný z hráčů netrefil více než jednou, hosté přitom už ve 2. minutě vedli o dvě branky!

Rezerva Dolní Kalné se mohla pochlubit nejen nejvyšší návštěvou kola (80 diváků), hlavně ale hattrickem Jaroslava Jiřičky, jenž třemi góly v závěrečné dvacetiminutovce zlomil odpor snaživého outsidery.

Krajský přebor: Červený Kostelec (černobílí) - Jaroměř
KRAJSKÝ FOTBAL: Premiérové body Hořic, senzace v Kopidlně a tucet gólů Kosiček

Vedle mosteckého Borůvky se čtyřikrát v zápase prosadil také Tomáš Tyrner z Malých Svatoňovic. Svému týmu tím výrazně pomohl k vítězství 5:0 nad Kunčicemi nad Labem.

Desáté dějství nabídne opět pikantní duely. Hitem bude sobotní řež mezi Libčí a Černým Dolem. Snadnou úlohu jistě nebude mít Mostek na hřišti nevyzpytatelných Janských Lázní. V neděli pak dojde k derby mezi Kunčicemi nad Labem a Prosečným, na půdu lídra tabulky dorazí soupeř z Malých Svatoňovic.

JAKO Okresní soutěž III. třídy

Kuks – Lánov 3:2 (1:0). Branky: L. Hrneček 2, Fanta – D. Šulitka, vlastní (Munzar). Mostek – Lampertice/Žacléř B 9:0 (5:0). Branky: Borůvka 4, Piwko 2, Krkonoška, Špidlen, Čajka. Černý Důl – Radvanice v Čechách 2:0 (0:0). Branky: Z. Pavlíček z pen., O. Šťastný. Horní Maršov – Libeč 2:3 (0:1). Branky: Dolejška z pen., Daniel Haider – J. Težký 2, Císařovský. Malé Svatoňovice – Kunčice nad Labem 5:0 (4:0). Branky: Tyrner 4, Teichman z pen. Dolní Kalná B – Bernartice 3:0 (0:0). Branky: J. Jiřička 3. Prosečné – Janské Lázně 2:5 (0:4). Branky: J. Marek, Marx – Sameš, D. Havlina, Pour, Uiberlay, T. Havlina z pen. Starý Rokytník měl volný los.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...