Úvodním dějstvím v sobotu a neděli odstartoval Okresní přebor mužů na Trutnovsku, který nese od letoška nový název Pivovar Trautenberk. Další novinkou je zrušení penaltových rozstřelů v případě nerozhodného výsledku, s tím však v prvním kole diváci obeznámeni nebyli, jelikož se žádná remíza nezrodila.

Rozhodčí jsou připraveni, jde se na věc. O víkendu na Trutnovsku startují obě okresní soutěže mužů. Hraje se patnáct utkání.
Ostrý start je tu! Obhájce přebornického titulu hostí na úvod sezony nováčka

Odehráno bylo kompletních osm utkání, ve čtyřech vyhráli domácí fotbalisté, čtyřikrát se body stěhovaly na konto hostujících mužstev. Nejvyššího vítězství dosáhl nováček z Pilníkova, který tenisovým kanárem vyškolil Poříčí u Trutnova a to ještě na jeho hřišti. Šest branek ale nastříleli také hráči Hajnice do sítě Libotova a žacléřský Baník, který si doma smlsnul na Podhůří.

Kanonýři OP
3 - Jan Jákl (Bílá Třemešná), Patrik Ondráško (Žacléř), Aleš Starý, 2 - Pavel Meliš (oba Pilníkov), Martin Kruliš, Wojcieh Sobanski (oba Hajnice), Lukáš Doležal (Mladé Buky), Jan Přívratský (Volanov).

Dramatické souboje nabídly zápasy v Bukách. Na hřišti Mladých vedli domácí krátce po přestávce už 2:0, hosté ze Rtyně v Podkrkonoší ale zbraně nesložili a čtyřmi trefami soupeře okradli o bodový zisk. Podobně vypadal duel ve Starých Bukách. Favorit z Bílé Třemešné tu sice brzy vedl, po pauze ale soupeř stav otočil a směřoval k vítězství. I zde ale hosté ožili a třemi brankami bitvu zvrátili.

Ve šlágru kola zajížděl Volanov na půdu Rudníku, který hrál ještě na jaře krajskou soutěž I. B třídy. Už v první půli udeřili hosté dvěma trefami Přívratského, pojistku přidal Miklušák a branka Čápa už jen mírnila porážku na konečných 1:3. Tři branky stačily na vítězný vstup do sezony také Strážnému proti Vítězné (3:2) a Hostinnému proti Bohuslavicím nad Úpou (3:1).

Krajský přebor: Jaroměř (červení) - Libčany
KRAJSKÝ FOTBAL: Dvůr po sestupu stoprocentní, Vrchlabí zatím jen s jedním bodem

Zatímco ve většině víkendových zápasů padl vcelku průměrný počet žlutých karet, v posledním duelu byla vidět i dvě vyloučení. Připsali si je v jediné minutě bohuslavičtí Piskor a Široký.

Pivovar Trautenberk Okresní přebor II. třídy

Hajnice – Libotov 6:1 (2:0). Branky: Kruliš 2, Sobanski 2, Šereš, Vrbenský – J. Pitro. Rozhodčí: Ilchenko. ŽK: 2:2. Diváci: 60.

Staré Buky – Bílá Třemešná 2:4 (1:1). Branky: Záplata, P. Knap – Jan Jákl 3, T. Otradovský. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 0:3. Diváci: 80.

Rudník – Volanov 1:3 (0:2). Branky: F. Čáp – J. Přívratský 2, Miklušák. Rozhodčí: Votoček. ŽK: 4:1. Diváci: 150.

Žacléř – Podhůří 6:1 (1:0). Branky: Ondráško 3, Mádle, Mirga, D. Pospíšil – S. Pavlů. Rozhodčí: Přiklopil. ŽK: 1:2. Diváci: 80.

Mladé Buky – Rtyně v Podkrkonoší 2:4 (1:0). Branky: L. Doležal 2 – Hoffman, V. Prouza, V. Hejna, Litko. Rozhodčí: Ilchenko. ŽK: 1:2. Diváci: 80.

Hostinné – Bohuslavice nad Úpou 3:1 (1:0). Branky: Zítko, vlastní (Ondráček), vlastní (Zákravský) – Piskor z pen. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 0:2. ČK: 0:2 (88. Piskor, 88. Široký). Diváci: 80.

Strážné – Vítězná 3:2 (2:1). Branky: Mašek, V. Janda, Vl. Pokorný z pen. – Gábriška, L. Andrle. Rozhodčí: L. Nývlt. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

Poříčí u Trutnova – Pilníkov 0:6 (0:3). Branky: Starý 3, Meliš 2, J. Kulda. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:2. Diváci: 90.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …

Načítám výsledky …