Závěrečným šestnáctým dějstvím o víkendu na Trutnovsku vyvrcholila letošní JAKO Okresní soutěž III. třídy mužů. Dohráno před ním měli fotbalisté z Lampertic, na něž při lichém počtu účastníků vyšel volný los.

Jinde se ale hrálo a rozhodně se bylo nač dívat. Vždyť v sedmi duelech padlo 47 branek. Pouhé dvě nabídli diváků aktéři souboje mezi čtvrtým Černým Dolem a šestým Kuksem. Hosté šli do vedení v 74. minutě trefou Lustiga, na konečných 1:1 ale tři minuty před koncem vyrovnal Tschoche.

close Fotbalisté Kuksu za sebou v okresní soutěži III. třídy mužů mají velmi povedený ročník. info Zdroj: TJ Jiskra Kuks zoom_in Fotbalisté Kuksu za sebou v okresní soutěži III. třídy mužů mají velmi povedený ročník.

I přes cenný bod nakonec hráči domácího mužstva o konečnou čtvrtou příčku přišli. Janské Lázně totiž v derniéře dokázaly vyhrát 3:0 na krásném pažitu v Libči a potvrdily skvělou formu z posledních čtyř zápasů, v nichž nasbíraly 12 bodů při celkovém skóre 22:1!

Výhru ze hřiště soupeře si na závěr sezony přivezli také fotbalisté Malých Svatoňovic. Těm naopak jarní část příliš nevyšla, ve finiši si ale spravili náladu. V Horním Maršově soupeři nadělili tenisového kanára, když se dvakrát gólově prosadil Karel Turek, jenž po dvou minutách střelecký účet otevíral a dvě minuty před koncem i uzavíral. Svůj 41. gól v sezoně navíc vstřelil nejlepší kanonýr soutěže Tomáš Tyrner.

TOP kanonýři III. třídy

41 branek: Tomáš Tyrner (TJ Sokol Malé Svatoňovice). 31 branek: Daniel Haider (TJ Jiskra Horní Maršov). 22 branek: David Horváth (TJ Jiskra Libeč). 19 branek: Martin Jakoubek a David Špička (oba TJ Sokol Prosečné). 18 branek: Jakub Fanta (Jiskra Kuks) a Jakub Piwko (Fotbalový klub Mostek). 17 branek: Jan Lelek (TJ Lánov), Patrik Múka (TJ Sokol Malé Svatoňovice) a Josef Těžký (TJ Jiskra Libeč/ TJ Bernartice)…

Jedenáctigólovou přestřelku nabídl souboj posledních Bernartic a vítěze III. třídy Lánova. Nejednalo se však o kanonádu favorita. Ten sice v utkání neustále vedl, soupeř ale čtyřikrát dokázal srovnat stav a o vítězi nakonec rozhodla až trefa hostujícího Lukáše Vaníčka z 84. minuty. Nutno zmínit, že Lánovští nastoupili s výrazně netradiční sestavou.

close Fotbalisté Mostku si mezi sebou zvolili hráče sezony Jakuba Piwka. info Zdroj: Tomáš Plecháč zoom_in Fotbalisté Mostku si mezi sebou zvolili hráče sezony Jakuba Piwka. To v tabulce druhý a na jaře taktéž neporažený Mostek pojal sezonní derniéru zcela vážně a soupeři z Prosečného nadělil před stovkou diváků debakl 7:0. Golově se dokázal prosadit jak jednapadesátiletý Michal Špidlen, tak jeho dva mladičcí spoluhráči, patnáctiletí Erik Přiklopil a Tomáš Hak.

Vítěznou rozlučku před vlastními diváky prožili také hráči Radvanic v Čechách, kteří výsledkem 3:2 přehráli Kunčice nad Labem. Kanonádou domácího mužstva skončil duel rezervy Dolní Kalné proti Starému Rokytníku. Hosté k utkání nastoupili pouze v osmi hráčích, soupeř pak s přispěním hattricků Lukáše Kalenského a Daniela Navrátila vyhrál 12:1.