Jednadvacátým dějstvím bude o velikonočním víkendu pokračovat Okresní přebor mužů na Trutnovsku. V plánu je odehrání šesti zápasů, navrch přijde jedna pondělní dohrávka 20. kola. Nevšední význam bude mít dění na zelených trávnících především pro fotbalisty Jiskry Kocbeře.

TJ Jiskra Kocbeře se již těší na nové zázemí svého stadionu. Na podzim ale doma ještě hrát nebude, všechny duely odehraje na hřištích svých soupeřů.
Hajnice favoritem přeboru? Návrat do kraje láká Kocbeře, titul obhajuje Volanov

Oddíl sídlící na hlavním tahu mezi Trutnovem a Dvorem Králové nad Labem působil poslední sezony převážně v azylu. Nejprve hrál domácí zápasy v Poříčí u Trutnova, později v Bílé Třemešné, pro řadu zápasů volil umělý trávník v Trutnově. Důvodem byl fakt, že v době účasti v I. B třídě neuznal Královéhradecký KFS areál v Kocbeřích za způsobilý pro krajské soutěže, navíc následně začala na kocbeřském hřišti probíhat rozsáhlá rekonstrukce sociálního zázemí.

Sobota 8. dubna ale bude pro místní fotbalisty dnem velkého návratu. Poprvé v pocovidové době si zahrají doma. Soupeřem bude tým ze Starých Buků a cílem druhého týmu tabulky bude jednoznačně vítězství. Pokud na něj Kocbeřští dosáhnou a v pondělí zvládnou také dohrávku s Hostinným (také doma), posunou se v tabulce přeboru na vedoucí příčku tabulky. Naposledy Jiskra DOMA nastoupila v listopadu roku 2019 proti Hostinnému, jaro se již kvůli covidu nehrálo.

Petr Vlach (č. 2) se v úvodním jarním kole proti Dolní Kalné podílel svým výkonem na čistém kontě a vítězství 2:0, v Jičíně pak přidal bonus v podobě dvou vstřelených branek.
Student Vlach si fotbal v Úpici užívá, zároveň rád vzpomíná na sezony v Trutnově

Zajímavé budou ale i další souboje 21. kola. Aktuální lídr soutěže Spartak Hajnice zajíždí k derby na půdu nedaleké Vítězné, ve Rtyni v Podkrkonoší se představí hráči Poříčí u Trutnova. K sobotním hitům jistě bude patřit souboj úřadujícího přeborníka z Volanova s obhájcem pohárové trofeje Bílou Třemešnou.

Odložen byl duel mezi poslední Libčí a finalistou letošního ročníku Penzion Poříčí Okresního poháru mužů Baníkem Žacléř. Tento zápas se bude hrát až 19. dubna.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …

Velmi solidní úroveň by na jaře mohla mít finálová skupině okresní soutěže III. třídy. Jasným favoritem na postup do přeboru tu jsou fotbalisté Pilníkova, ztížit situaci se jim však pokusí řada mužstev, která v dosavadním průběhu sezony potvrdila kvality. Ke všemu se někteří během zimní pauzy slušně posílili.

OKRESNÍ SOUTĚŽ, skupina „o postup“ – sobota 13.30: Prosečné – Malé Svatoňovice. Neděle 13.30: Mostek – Janské Lázně, Lánov – Lamperice/Žacléř B. 16.30: Libotov – Pilníkov.

Čtyři zápasy se v sobotu a neděli hrají nejen ve skupině „o postup“, ale také „o umístění“, kde jde na jaře vyloženě a jen o prestiž osmičky účastníků.

OKRESNÍ SOUTĚŽ, skupina „o umístění“ – pátek 16.00 (dohrávka 3. kola): Radvanice – Dolní Kalná B 3:8 (3:2). Neděle 13.30: Bernartice – Radvanice. 16.30: Dolní Kalná B – Černý Důl, Kunčice nad Labem – Horní Maršov, Starý Rokytník – Kuks.

Tabulky základní fáze (podzim)


Načítám tabulku …

Načítám tabulku …