Byl to v sobotu pro vrchlabskou kopanou velký den. Od samého rána na stadionu ve Vejsplaších probíhaly plánované oslavy výročí 100 let fotbalu ve městě a stovky návštěvníků se rozhodně nenudily.

Vedení FC Vrchlabí pro své příznivce a širokou veřejnost připravilo bohatý program, ve kterém se prolínaly fotbalové zápasy s kulturními vložkami. Chybět nemohl nespočet atrakcí pro děti, a tak si přišly na své celé rodiny.

Horst Siegl (vlevo) po jedné ze vstřelených branek do sítě staré gardy Vrchlabí.
Ten, jehož gól porazil Barcelonu. Až budete slavit 110 let, rádi přijedeme znovu

Dopoledne vše zahájil turnaj mladších žáků a už při něm hosté poznali, že fotbal se ve vrchlabském oddíle dělá dobře. Vždyť místní mladíci na úvod nového ročníku krajského přeboru vyzvali hned tři soupeře a v turnaji suverénně vyhráli všechny duely při výsledném skóre 25:2.

Skvěle si poté vedli i domácí starší dorostenci a dojem z představení vrchlabských mužstev pokazila jen porážka A týmu v duelu oblastního přeboru dospělých proti Červenému Kostelci.

To už se ale v krásném sportovním areálu oči přítomných diváků soustředily na známé osobnosti nejen z kopané. Fotbalisté Václav Koloušek, Horst Siegl, Petr Voříšek či Ladislav Vízek, k tomu třeba zpěvák Sagvan Tofi, ti všichni a spousta dalších přijeli oslavy 100 let vyšperkovat exhibičním zápasem proti místní staré gardě.

A obecenstvo se při utkání rozhodně nenudilo. Padlo 13 branek, přičemž hosté se na výhru 7:6 pořádně nadřeli. Za prvé vinou kvalitního výkonu domácího mužstva, navíc jim zrovna dvakrát nepřál VAR. Video asistent rozhodčího totiž každou hraniční situaci rozhodoval ve prospěch hostitelů. Mimochodem v jejich dresu si zahrál i vrchlabský starosta Jan Sobotka. Neskóroval, namísto toho si odnesl nepříjemný zážitek z nastřelení míčem do obličeje. „Na závěr musím jednu omluvu. Ta patří panu starostovi, kterého Vašek Koloušek nechtěně trefil balónem,“ kál se sám šéf pozvaného týmu Horst Siegl v rozhovoru pro Deník.

Vrcholem fotbalového dění na trávníku ale povedené oslavy neskončily. Po hojně navštívené autogramiádě zúčastněných osobností následovaly koncerty skupin Driák a VzHáčka. No a končilo se jak jinak než v ranních hodinách.

„Myslím, že se nám oslavy povedly, za mě panuje určitě spokojenost. Pravda, být lepší počasí, asi bychom se dočkali vyšší návštěvnosti, i tak ale lidé přišli a věřím, že se dobře bavili. Nepovedl se výsledek našeho A mužstva, ale jinak se program na stadionu musel líbit,“ zhodnotil sobotní dění ve Vejsplaších předseda FC Vrchlabí Tomáš Hladík, jenž zároveň vyzdvihl všechny ty, kdo se na organizaci oslav podíleli.