Nová porce fotbalových zápasů je připravena pro příznivce okresních soutěží mužů na Trutnovsku. V přeboru se v sobotu a neděli bude hrát kompletní 27. kolo, nadstavbové skupiny III. třídy mají na programu jubilejní 10. dějství. A rozhodně se bude na co koukat.

Krajské finále McDonald's cupu 2023 v Trutnově se povedlo na výbornou. Takto si slávu užívali žáci z královéhradecké Základní školy SEVER.
Finalisté McDonald's Cupu známi. V Trutnově je dekorovali také hradečtí Votroci

Okresní přebor

Když fotbalisté Libče na startu jara vyplenili půdu Mladých Buků a poté šokujícím způsobem zaskočili i lídra soutěže Hajnici, vypadalo to, že po podzimu beznadějně poslední tým ožije a popere se o záchranu přeboru. Jenže od té doby už mužstvo nepřidalo ani bod a po Svobodě nad Úpou, která v zimě odstoupila ze soutěže, je vlastně druhým jistým sestupujícím týmem.

Fotbalisté Jiskry Kocbeře odehráli v květnu již pět utkání, o tomto víkendu mohou odpočívat.Fotbalisté Jiskry Kocbeře (na snímku kapitán Pavel Matějka) odehráli v květnu již pět utkání, o tomto víkendu mohou odpočívat.Zdroj: Renata JírováVe 27. kole zajíždí na půdu Starých Buků a tento duel v sobotu ve 14 hodin celý fotbalový víkend také odstartuje. Dobře na to v tabulce po sérii porážek není ani Poříčí u Trutnova a jelikož stále není jisté, kolik celků bude sestupovat, potřebují místní hráči zvládnout derby s Bohuslavicemi pod Úpou (17.00).

Třináctou Vítěznou čeká cesta do Rtyně v Podkrkonoší, která po parádním vstupu do jara zapsala čtyři porážky za sebou. Na vině může být absence kapitána Bruse, stejně tak ale náročný los. Tentokrát už v roli favorita se domácí jistě pokusí o návrat na vítěznou vlnu.

Jarní tabulka okresního přeboruJarní tabulka okresního přeboruZdroj: Deník/Tomáš Otradovský

Ohrožené je stále také Podhůří, které se představí na půdě Hostinného. A zde pozor. Mladičká sestava Tatranu vyhrála tři z posledních čtyř zápasů a nastřílela v nich úctyhodných 24 branek! Také v sobotním duelu proto bude favoritem a rozhodně se čeká utkání plné gólových momentů.

Soubojem z klidného středu tabulky bude střetnutí mezi Strážným a Žacléřem. V Dolní Branné je těžké hledat favorita. Mírným však bude hostující Baník, kterému v jarní tabulce patří velice slušná pátá příčka.

Volejbalový turnaj se bude v Libotově hrát už po čtrnácté. Zúčastnit se ho má dvacítka družstev.
Libotov cup na druhou. Turnaje ve volejbale a fotbale hlásí poslední volná místa

Zbývá si připomenout, jací soupeři čekají vedoucí trio. Po středeční výhře nad Rtyní se do čela tabulky probojovala kocbeřská Jiskra. Ta ale o víkendu pauzíruje, jelikož měla nastoupit proti již zmíněné Svobodě nad Úpou. V případě vítězství nad Mladými Buky se bude moci bodově dotáhnout Sokol Bílá Třemešná, v neděli pak ve šlágru kola Hajnice přivítá Volanov a v azylu krásného stadionku ve Svobodě nad Úpou půjde Spartaku o návrat na pozici lídra soutěže.

V utkání bude zajímavé sledovat, jak si druhá nejlepší obrana přeboru poradí se suverénně nejlepším útokem, kterému vévodí střelecky disponované duo Martin Škoda – Emir Grizič.

Dohrávka 20. kola 

Bohuslavice nad Úpou – Podhůří 7:2 (2:0). Branky: 14. z pen., a 74. Piskor, 28., 54. a 79. Eflér, 60. Čukan, 76. R. Horáček – 83. a 86. z pen. D. Holas. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:3. Diváci: 100.

Dohrávky 22. kola

Kocbeře – Rtyně v Podkrkonoší 4:2 (3:0). Branky: 4. a 47. Hulík, 25. L. Novák, 33. Borský – 82. V. Hejna, 89. Kubec. Rozhodčí: B. Hradecký. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

Mladé Buky – Hostinné 1:9 (0:4). Branky: 63. L. Doležal – 33., 39. a 82. J. Zítko, 35. L. Kracík, 44. vlastní (Hrubeš), 57. Maličký, 61, 69. a 76. D. Horák. Rozhodčí: L. Nývlt. ŽK: 1:0. Diváci: 60.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Okresní soutěž, skupina „o postup“ – 10. kolo

Také ve skupině o postup ze III. třídy se v týdnu dohrávalo. Janské Lázně doma trefou Uiberlaye z 86. minuty porazily Prosečné a před víkendovým děním je situace následující: potkají se první s druhým, třetí se čtvrtým, pátý s šestým a sedmý s osmým. Půjde tak o možná nejvyrovnanější kolo v jarní části sezony.

Vzájemné souboje v této sezoně
Janské Lázně – Pilníkov 1:3 (1:2)
Pilníkov – Janské Lázně 2:2 (1:1), pen. 3:1
Janské Lázně – Pilníkov 1:1 (1:0), pen. 2:1

Mimochodem fotbalisté Janských Lázní už na jaře dokázali jednou Pilníkov o body obrat, jak dopadne odveta, to se ukáže v neděli od 17 hodin na půdě suverénního lídra tabulky. O tři hodiny dříve začne druhý šlágr mezi Libotovem a Lánovem.

Fotbalisté Libotova po vítězství 3:1 v Janských Lázních poskočili na třetí příčku tabulky skupiny o postup.
Na jaře počtvrté dvojciferné vítězství. Pilníkov prchá za postupem do přeboru

Dohrávka 5. kola

Janské Lázně – Prosečné 1:0 (0:0). Branka: 86. Uiberlay. Rozhodčí: M. Pilný. ŽK: 1:1. Diváci: 35.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Okresní soutěž, skupina „o umístění“ – 10. kolo

Ve skupině o umístění mají jasného favorita duely mezi rezervou Dolní Kalné a Radvanicei v Čechách, stejně tak se jasná výhra domácích očekává v utkání Starého Rokytníku s Bernarticemi. To v Kuksu a Černém Dole by mohly být k vidění velmi vyrovnané zápasy.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...