Možná trhli rekord. Fotbalisté Dvora Králové nad Labem před středečním utkáním proti Turnovu ve Fortuna Divizi C neskórovali dlouhých 856 minut. Ať se přihlásí klub, který ve čtvrté nejvyšší soutěži pamatuje delší šňůru bez vstřelené branky.

Radost fotbalistů Trutnova byla po obratu z 0:2 obrovská. Soupeře z Brandýsa nad Labem svěřenci trenéra Vladimíra Markse doslova udolali.
Divize pod Krkonošemi: Trutnov líčil Csaplárovu past, rivala zdravil Dino Koller

Leč hrozivá jarní série obohacená navíc o dva a půl podzimních zápasů je u konce a v dohrávce 20. kola ji dvorští hráči poslali k vodě čtyřbrankovou kanonádou do sítě tradičního soupeře Turnova. Euforie by se po gólových střelách dala na stadionu pod Hankovým domem doslova krájet.

Poslední soutěžní gól TJ Dvůr Králové nad Labem A
30. října 2022 v utkání 13. kola na hřišti Čáslavi: 44. minuta Miloš Močkovský.

„Možná si někdo mohl říkat, že jsme zapomněli, jak se góly slaví, ale nakonec se ukázalo, že tomu tak není,“ smál se po utkání dvougólový Tomáš Picha. Divizi za mateřský klub kope už dlouhých 12 sezon, v žádné z nich se však pravému obránci nestalo, že by se trefil více než jednou. A teď? Dvě branky v jediném utkání.

Zdroj: Renata Jírová

Nebyl to ale čerstvý dvaatřicátník, kdo ukončil dlouhý střelecký půst podkrkonošského mužstva. První jarní gól Dvora zaznamenal Kwesi Randy Ian Allen. O pět let mladší borec, jehož vedení dvorského klubu přivedlo v létě z Trinidadu a Tobaga. Mimochodem z tohoto ostrovního státu v Karibském moři při severním pobřeží Jižní Ameriky hrají na břehu Labe hned tři fotbalisté.

Nejzkušenější z nich se do středy v Česku střelecky prosadil pouze jednou, to když v podzimním derby na hřišti Náchoda v nastaveném čase vyrovnával na 2:2. Jeho rána z 9. minuty zápasu proti Turnovu ale patřila možná k jeho životním.

Fortuna Divize C: Kádr Dvora Králové nad Labem tvoří mimo jiné i šest zahraničních hráčů.
Dvorský fotbal spoléhá na zahraniční hráče, hraje jich tu šest. Zachrání divizi?

Dobrých pětadvacet metrů od branky si postavil míč k trestnému kopu a nádhernou ranou trefil šibenici. Turnovský gólman Jan Franc neměl nárok. Dvoráci na jaře poprvé vedli a ne náhodou se z tribuny ozvalo „Pískej konec!“. Sudí Jonáš Klír tak samozřejmě neučinil a udělal dobře, v pohledném utkání totiž padlo dalších pět branek a domácí se o důležité vítězství připravit nenechali, čímž se vrátili do reálného boje o záchranu divize C. Mimochodem ta se ve Dvoře Králové nad Labem hraje nepřetržitě od podzimu 2004, tedy již dlouhých 19 sezon.

Dohrávka 20. kola Fortuna Divize C
Dvůr Králové nad Labem – Turnov 4:2 (3:1)
Branky: 9. a 61. Allen, 31. a 43. Picha – 19. Prokopec, 90. Š. Havel. Rozhodčí: Klír. ŽK: 3:4. Diváci: 100.

Zdroj: Youtube

A na závěr ještě zpět k onomu smutnému královédvorskému rekordu. Série bez vstřelené branky se na východě Čech zastavila na 865 minutách. Všichni v klubu si teď přejí, aby se jí místní fotbalisté už nikdy ani z poloviny nepřiblížili. Dříve tu totiž s produktivitou takové problémy nemívali, což dokumentuje statistický údaj, který prozrazuje, že ve své divizní historii mají Dvoráci momentálně na kontě rovných 836 branek. 


Načítám tabulku ...