Votroci se po čtyřech jarních remízách pohybují v neklidných vodách tabulky, kde se bojuje o holý ligový život. To samé platí o svěřencích trenéra Radoslava Kováče. Těm však jaro zatím vychází o něco lépe. Kdo vyhraje derby, bude na koni a posune se výš.

HRADEC POČÍTÁ ZTRÁTY

Fotbalisté ze soutoku Labe a Orlice o víkendu remizovali v Jablonci. Bod se může zdát jako velmi cenný, jenže černobílí hráli na severu Čech dlouhou přesilovku, kterou neproměnili a výhra jim proklouzla mezi prsty. Na jaře už poněkolikáté…

„Určitě jsme si měli odvézt tři body. Kvůli terénu bylo utkání těžké, ale to na tom nic nemění,“ litoval hradecký stoper Karel Spáčil, který se na začátku utkání blýskl první ligovou brankou, když si hlavou naskočil na Pilařův centr z rohu.

Jablonec však vyrovnal z nařízeného pokutového kopu, když rozhodčí viděl právě Spáčilův faul. „Sporná penalta, na kterou mám svůj názor, ale budeme věřit rozhodčím. Beru na sebe vinu, je to škoda,“ řekl mladý bek.

Druhý poločas začal festivalem zahozených šancí domácích, se všemi si poradil výborný Zadražil. Obraz hry změnil surový faul Hurtada na Kaštánka, který po něm viděl červenou. Východočeši přebrali otěže zápasu, tlačili, rozhodnout však nedokázali.

close David Horejš, kouč Hradce. info Zdroj: Deník/Vladimír Machek zoom_in David Horejš, kouč Hradce. „Po vyloučení už to byla hra na jednu branku a mrzí mě, že jsme si s šancemi nedokázali lépe poradit, řešili jsme je zbytečně zbrkle,“ uvedl David Horejš, nový kouč Hradce. Ani on „zatím“ na jaře Votroky nedotáhl k výhře. Teď ho čeká další pokus.

Šestačtyřicetiletý trenér před derby musí řešit nepříjemnosti. Ze hry má hned několik opor. „Kodeš a Kučera vykartovaní, což je velká komplikace. Vlastně celá středová trojice pryč, protože Kaštánek má výron kotníku jak blázen, ale jsou tam ostatní hráči, prostor musí dostat jiní,“ popsal problémy Horejš.

Ty je však potřeba zvládnout, souboj s Pardubicemi bude klíčový, což všichni vnímají. „Nebereme nic jiného než výhru! A to jak v hledišti, tak na trávníku,“ stojí ve facebookovém příspěvku Ultras Hradec.

FYZIČKA I PSYCHIKA O.K.

Fotbalisté z jiného soutoku Labe, protože jak je známo o nějakých dvacet kilometrů pod Hradcem přibírá do svých vod Chrudimku, se minulý víkend bodově nenaladili. Však také hostili třetí Plzeň. Nicméně se před derby naladili alespoň duševně. S obrovským favoritem hráli od první minuty (oficiálně šesté) o deseti.

close Radoslav Kováč, trenér Pardubic. info Zdroj: Deník/Jan Pořízek zoom_in Radoslav Kováč, trenér Pardubic. Prohráli pouze 2:3, když v nastavení dokonce sahali po remíze. „Věřím, že takový zápas může klukům před derby pomoct. Ukázali neskutečný charakter. Zkusíme si přenést pozitiva ze druhého poločasu do dalších utkání,“ poznamenává pardubický trenér Radoslav Kováč.

Ještě v jednom bylo utkání s účastníkem Evropské konferenční ligy přínosné. Pardubičtí fotbalisté ukázali, že jejich fyzická kondice je na velmi vysokém stupni.

„Většinu zápasu jsme běhali bez míče, ale i tak jsme soupeři stačili až do konce. Je vidět, že i když máme o jednoho hráče méně, tak se kluci dokážou neskutečně vydat,“ pochvaluje si Kováč po maratonu. Fyzička v pořádku, psychika po vydařeném jarním startu také. Přeskočit rivala by nemuselo být utopií…

„Do utkání s Hradcem musíme jít s takovým nastavením jako proti Plzni. Se stejnou pracovitostí. Jsem také hrozně rád, že stále máme herní tvář. Druhá půle nakonec pro nás vyzněla dobře. Ale škoda, že to body nepřineslo,“ lituje Kováč.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...