„Jsme teprve v poločase dvojzápasu, ale za výkon si zaslouží hráči pochvalu. Byl opravdu dobrý,“ konstatoval po utkání lodivod Hradce David Horejš. „Sice jsme prohrávali po situaci, na kterou jsme upozorňovali, ale gól nás naopak nabudil. Mám obrovskou radost, jak mužstvo dokázalo zareagovat. Třemi góly do přestávky jsme skóre otočili,“ těšilo kouče, jak mužstvo odpovědělo na inkasovanou branku ze 13. minuty.

Ta Votroky nepoložila, naopak je nakopla k parádnímu výkonu a již o přestávce to bylo 3:1. „První půle byla z naší strany excelentní,“ potvrdil trenér Východočechů. „Také ve druhé jsme si vytvořili nějaké možnosti, šance jsme měli jenom my. Chtěli jsme být nadále aktivní, měli jsme hru pod kontrolou. Vážím si, že jsme utkání takhle zvládli,“ doplnil Horejš.

Hradecký výkon má snad jen jedinou menší chybičku. Je velkou škodou, že Votroci soupeřovu síť nedokázali rozvlnit víckrát, další šance na to totiž byly. „Gólů mohlo být i víc, ale výsledek bereme se vší pokorou,“ řekl kouč černobílého mančaftu s tím, že už hledí se vší vážností k odvetě, která se hraje v neděli 12. května od 15 hodin na Hané.

„Vytvořili jsme si nějakou pozici. Teď je důležité dobře zregenerovat a připravit se na těžkou odvetu do Olomouce. Chceme postoupit, určitě na Andrově stadionu nebudeme jen bránit výsledek,“ zdůraznil David Horejš, jehož tým bude mít k dispozici dvougólový náskok.

To olomoucký trenér Jiří Saňák dobře ví, že odveta proti rozjetým Votrokům nebude vůbec lehká. „Dát doma dva góly Hradci a neinkasovat, to bude velký úkol. Povinností je, abychom udělali maximum. V našich silách určitě je, abychom tohoto soupeře porazili o dvě branky. Musíme se ale poučit a nedělat takové chyby,“ uvedl kouč Hanáků.