První poločas nenabídl téměř nic zajímavého, veškerá snaha obou týmů končila před vápnem. Jedinou vážnější šanci si vytvořilo v 27. minutě Slovácko. Cicilia přihrál do vápna nabíhajícímu Kalabiškovi, jenže ten přestřelil. Východočeši se k ohrožení domácí branky nedostali vůbec.

Druhé dějství přineslo diametrálně odlišný obraz hry. Ihned po přestávce Slovácko zatlačilo Hradec a Cicilia po Petrželově centru hlavičkoval do náruče Slováka Bajzy. Bývalý gólman týmu z Uherského Hradiště odchytal 50. zápas v české lize.

Na opačné straně Kučera našel v šestnáctce Čmelíka, jenž v 55. minutě ve výhodné pozici přestřelil. Po hodině hry po Pilařově centru na malé vápno hlavičkoval Hais vedle, první jmenovaný o chvíli později vypálil z hranice šestnáctky taktéž mimo tři tyče.

Poté opět zahrozili domácí. Havlíkův centr z rohového kopu se odrazil na hranici vápna ke střídajícímu Juroškovi, jehož dělovku hostující kapitán Kodeš v 71. minutě odvrátil hlavou nad břevno. Vzápětí Kalabiška nacentroval před branku a Klíma si dal málem vlastní gól. Následně Cicilia sklepl míč do běhu Juroškovi, který však vyběhnutého Bajzu nepřekonal a bezbrankové skóre nezlomil.

Slovácko v lize s Hradcem šestkrát po sobě neprohrálo a doma s ním v posledních čtyřech zápasech neinkasovalo. Svěřenci trenéra Svědíka na vlastním stadionu v nejvyšší soutěži pošesté za sebou neprohráli a získali tam 15 z celkových 22 bodů v sezoně. Hradec venku v lize poosmé po sobě nezvítězil a uhrál tam jen tři z 15 bodů v ročníku.

Slovácko - Hradec Králové 0:0

Fakta - rozhodčí: Zaoral – Dobrovolný, Dohnálek - Klíma (video). ŽK: Čihák, Bajza, Vašulín (všichni Hradec). Diváci: 4093. Poločas: 0:0.

1.FC Slovácko: Fryšták – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška (86. Mihálik) – Havlík, Daníček – Petržela (68. Juroška), Trávník (68. Doski), Holzer (46. Kim) – Cicilia. Trenér: Svědík.

FC Hradec Králové: Bajza – Klíma, Čihák, Čech – Čmelík (89. Pudhorocký), Kučera, Kodeš, Horák – Hais (65. Vašulín), Juliš (83. Harazim), Pilař (89. Šašinka). Trenér: Kotal.