To by byl bezesporu obrovský úspěch. Jako bonus by si navíc zahrál proti nejlepším ligovým týmům a hráči by mohli nasbírat nesmírně cenné zkušenosti do dalších sezon.

„Šesté místo je cíl nás všech. Měli bychom možnost zahrát si proti těm nejlepším, s těmi se nabírá nejvíc zkušeností. Jdeme za tím. Sezona se nám povedla, takže to chceme dotáhnout do maxima,“ hecuje hradecký bek Jan Mejdr.

Bohemians 1905 - FC Hradec Králové
Středa 20. 4, od 18:00

Votroci o velikonočním víkendu přesvědčivě přehráli 3:0 Olomouc. Díky tomu mají v tabulce náskok jednoho bodu na Mladou Boleslav, dva body ztrácí liberecký Slovan. Vše je tak v rukou hradeckých fotbalistů. Nikdo jiný už jim postavení v šestce vyfouknout nemůže. V Ďolíčku však nečeká na Východočechy jednoduchý úkol. Klokani potřebují sbírat body v boji o záchranu.

„Bohemka se trochu změnila po nástupu nového trenéra. Největší rozdíl je v tom, že vzadu nehraje trojku, ale přešla na čtyřobráncový systém,“ přiblížil změny v systému hry soupeře hradecký asistent trenéra Stanislav Hejkal. Kvůli kartám navíc budou chybět členové základní sestavy Vlkanova a Novotný. I tak je úspěch na dosah.