„Liberec byl všude první, byl silnější na míči, cítil jsem z něj i mnohem větší touhu po vítězství. My se naopak musíme zamyslet, takhle se hrát nedá, podobně se už prezentovat nechceme,“ vrátil se ke zpackanému duelu královéhradecký kouč Stanislav Hejkal.

NADSTAVBA, SKUPINA O 7. AŽ 10. MÍSTO – FINÁLE: FC Slovan Liberec – FC Hradec Králové, zítra 18.00. Výsledek 1. zápasu: 4:0.

O výsledku prvního mače rozhodl první poločas, kdy gólman Vízek vytahoval míč ze sítě hned třikrát, dvakrát se trefil Nigerijec Olatunji a jednou Frýdek. Zmar Votroků dokonal v závěru Pourzitidis. Východočeši tím potvrdili, že se jim proti Liberci vůbec nedaří. Za poslední dvě sezony s ním mají bilanci čtyř proher a jedné remízy.

„Jasně, víme, že to byl výbuch. Všechno jsme si ale už vyříkali. I kdyby to celkově na vítězství nestačilo, tak musíme jet do Liberce s tím, že ten první zápas chceme odčinit a vyhrát,“ nechal se slyšet nejzkušenější hráč týmu ze soutoku Labe a Orlice Jakub Rada.

Bydžovští (v červeném) si čtvrtou prohrou v řadě zadělali na problémy.
Špatný výkon a čtvrtá prohra v řadě. Bydžovští se přiblížili sestupovému pásmu

Po druhém povedeném ročníku mezi prvoligovou elitou se Hradec může těšit, že si od příští sezony zahraje na zbrusu novém stadionu v Malšovicích. Teď však potřebuje splnit poslední úkol. Důstojně se rozloučit s fanoušky.

„Nechceme, aby porážka 0:4 vrhla negativní světlo na celou sezonu, protože ta byla celkově dobrá, dokonce vynikající. Skončili jsme na 8. místě v základní části, posbírali jsme 38 bodů a vyřadili Boleslav, kterou jsme porazili na jejím stadionu, aniž bychom dostali gól. Teď musíme zabránit tomu, aby poslední nepovedený výkon s Libercem vrhl stín na celý ročník, to si hráči nezaslouží,“ doplnil Hejkal.

Jak vypadal první zápas? 

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 0:4

Fakta – branky: 20. a 45. (+2) Olatunji, 29. Frýdek, 88. Pourzitidis. Rozhodčí: S. Volek – M. Podaný, J. Bureš. VAR: J. Všetečka. ŽK: 4:0 (Kubala, Kučera, F. Čech, Leibl). Diváci: 950. Poločas: 0:3. FC Hradec Králové: Vízek – Klíma (46. Trusa), F. Čech, Leibl (83. Koubek) – A. Gabriel, Kodeš, Kučera, Ryneš (26. F. Novotný) – J. Rada (46. Čihák) – Kubala, Vašulín. Trenér: Stanislav Hejkal. FC Slovan Liberec: Bačkovský – Plechatý, Prebsl, Pourzitidis – Ghali (71. Ndefe), Varfolomejev (87. Polyák), Ch. Frýdek (81. Lexa), Červ, Mikula – Olatunji (87. Rabušic), Tupta (71. M. Kozák). Trenér: Luboš Kozel.