Město v těchto dnech naopak řeší otázku prodeje klubu. Jako stoprocentní vlastník hodlá vypsat soutěž na jeho případný odkup. Ještě předtím si město nechá klub ocenit u specializované liberecké firmy. „Pokud budeme mít ocenění klubu, mohli bychom soutěž vyhlásit,“ poznamenal hradecký primátor Alexandr Hrabálek. Podle něj se v poslední době začali objevovat vážní zájemci. Jednání o prodeji by tak v příštích týdnech mohla nabrat reálnější obrysy.

Ale zpátky k fotbalu. Před zahájením samotné přípravy absolvovali ve středu Votroci tradiční předsezónní testy na FTVS UK v Praze. Testy na FTVS UK v Praze.Testy na FTVS UK v Praze.Zdroj: www.fchk.cz„Data, která získáme z diagnostického testování v Praze, nám slouží jako zpětná vazba nejen pro trenéry, ale hlavně samotným hráčům. Hodnoty porovnáme s posledním lednovým měřením a následně vyhodnotíme, na čem je třeba dále pracovat,“ uvedl pro klubový web nový kondiční trenér hradeckých fotbalistů Marek Mandelbaum a dodal: „tým vidím jako kondičně velmi vyspělý. Můj předchůdce, Matěj Rajnoch, udělal s mužstvem obrovský kus práce, takže věřím, že bude v dobrém stavu.“ Dnes už se příprava přesunula do Hradce Králové.

Plán přípravy

Sobota 25. června: FC Hradec Králové – 1. FK Příbram (12:00, hřiště Benátky nad Jizerou).
Sobota 25. června: FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav/FC Slovan Liberec (14:00, Benátky).
Sobota 2. července: FC Hradec Králové – FK Varnsdorf (11:00, Hořice).
Sobota 9. července: FC Hradec Králové – AC Sparta Praha B (10:30, Písek).
Středa 13. července: FC Hradec Králové – FK Dukla Praha (17:00, Opatovice).
Sobota 16. července: FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava (11:00, Opatovice).
Středa: 20. července: Vysoké Mýto – FC Hradec Králové (17:00, Vysoké Mýto).

„Zbytek tohoto týdne bude pro hráče náběhový. Ten příští potom začneme se čtrnáctidenním objemovým blokem, ve kterém se bude střídat herní monitorovaná kondice v kombinaci s terénními běhy. Velký důraz bude dán na silový a plyometrický trénink,“ uzavřel Mandelbaum

START BEZ REPREZENTANTŮ

Předsezónní testy a i včerejší příprava v Hradci Králové, kde už vše bedlivě sledoval trenér Miroslav Koubek, začala bez čtyř hráčů, když chyběli Vlkanova, Gabriel, Jurčenko a Kutík. Všichni čtyři hráči, kteří si plnili reprezentační povinnosti, dostali až do pondělí volno.

Jméno Adama Vlkanovy je však po fantastické sezoně spojováno s odchodem. „Adama oťukávala Slavie, ale k dalším jednáním nedošlo a nic jiného v současné chvíli na stole není,“ řekl k celé situaci kolem hradeckého kapitána generální manažer klubu Richard Jukl.

Ke změně došlo v brankovišti. Místo odcházejícího Viléma Fendricha se na východ Čech vrací Michal Reichl, který v minulé sezoně hostoval v pražské Dukle. Na tréninku nechyběl ani Filip Firbacher, ten hostoval v druholigové Chrudimi. Už příští víkend si Votroci zahrají první přípravné zápasy, a to na turnaji v Benátkách nad Jizerou.

Zdroj: Youtube