Když se před sezonou vyrojily spekulace ohledně přestupu hvězdného Lionela Messiho do Interu Miami, gólman floridského klubu Nick Marsman se nad tím pozastavil. A dokonce se vyjádřil veřejně. „Osobně si myslím, že tento klub není připravený na Messiho příchod,“ pronesl Marsman pro ESPN.

A hned přidal důvody, které rozhodně měly své opodstatnění. „Podívejte se na náš, který je provizorní. Lidi můžou vběhnout na hřiště, nejsou tam žádné zábrany. Stadion opouštíme bez ochranky. Prostě tady nejsou připraveni na Messiho. Přesto doufám, že přijde,“ svěřil se odchovanec Twente.

Cristiano Ronaldo v dresu Al-Nassr
Slunce, trávník, exotika. Jak se Ronaldo, Messi a spol. chystají na důchod

Přestup Messiho se nakonec stal realitou. Argentinec podepsal s klubem z Major League Soccer pohádkovou smlouvu s ročním příjmem ve výši 50 až 60 milionů dolarů (1,3 miliardy korun), zato na Marsmana v týmu místo nezbylo.

Lionel Messi září v dresu Miami:

Zdroj: Youtube

Inter aplikoval pravidlo, kdy každý klub může před startem sezony vyplatil jednoho svého hráče ze smlouvy. A odnesl to právě Nizozemec s rukavicemi. Kritický výrok na adresu Interu, který spoluvlastní legendární David Beckham, mu rozhodně nepomohl.

Konec dvouletého angažmá

Dvouleté angažmá Marsmana na Floridě tak skončilo drsným vyhazovem. Někdejší brankář Feyenoordu odchytal za Inter jen 29 zápasů a fanoušci si ho budou pamatovat spíš kvůli kauze s Messim nebo nedávné příhodě s jedovatým pavoukem, po jehož kousnutí byl tři dny hospitalizován v nemocnici.

Lionel Messi se synem během slavnostního představení v Miami
Show Messimu ukradl vlastní syn. Video s jeho kouskem obletělo svět

„Nevýhodou života v tropickém podnebí je, že když půjdete do ZOO a kousne vás jedovatý pavouk, skončíte v nemocnici,“ napsala Marsmannova manželka a bývalá Miss Nizozemska na Instagramu. Teď jí čeká stěhování z Floridy.