„Myslím, že po podzimu, který jsme měli, se dalo očekávat, že někteří hráči odejdou, že o ně bude zájem. Odchody k tomu patří, klub se takhle rozhodl. Takový je fotbal, hráči přicházejí a odcházejí. Musíme vybrat ty správné, kteří je dobře nahradí,“ řekl novinářům Petr Rada po úterní bezbrankové remíze v utkání Tipsport ligy s Pardubicemi.

Navzdory odchodům opor Jablonec nemění ambice bojovat ze čtvrtého místa po podzimu o první šestku, která si zahraje nejlepší část nadstavby. „Bylo by špatné, kdybychom najednou hráčům řekli, že nemusejí hrát. Budeme se chtít udržet v první šestce, což je pro nás cíl. Samozřejmě to bude těžší po těch odchodech, ale jsou tady jiní hráči, které do toho budeme muset zapracovat. Poprat se s tím, nic jiného nám nezbývá,“ doplnil Rada.

#clanek|3835611#

Severočeši odchodem Hanouska s Lischkou do Sparty ztratili polovinu ze základní obranné čtveřice. „Asi pro každého je nepříjemné, když odejdou dva hráči z obrany, ti hráči tam byli sehraní. Ale nevnímám to jako velký problém. Je tady Břečka, uvidíme, až se vrátí Sobol, jak bude vypadat. Budeme se dívat po někom na levou stranu, tam budeme mít asi největší deficit,“ podotkl Rada.

Jablonečtí momentálně hledají obránce z Čech. „Jelikož je krátká doba do mistrovské soutěže, je z pohledu komunikace a všeho lepší dívat se v Čechách. Ti hráči by do toho mohli rychleji zapadnout,“ mínil Rada.

Není vyloučeno, že Jablonec opustí ještě někdo další. Zájem je hlavně o záložníka Trávníka. „Jedna věc jsou nějaké řeči, že jedna bába povídala, a druhá věc je, pokud přijde nějaká konkrétní nabídka. Pokud by měl ještě nějaký odchod nastat, chtěl bych, aby to bylo co nejdřív. Od vedení mám zprávy, že nic konkrétního na stole neleží,“ dodal bývalý reprezentační kouč.

Přípravný fotbalový turnaj Tipsport liga:
Jablonec – Pardubice 0:0
Jablonec: Hanuš – Holeš, Břečka, Hovorka (46. Kubista), Peřina – Pleštil (46. David Breda), Hübschman (46. Janetzký), Trávník (46. Považanec), Kratochvíl (72. Čvančara), Fábry (72. Dominik Breda) – Doležal (46. Ikaunieks). Trenér: Rada.