Přestup bývalého kapitána West Hamu Declana Rice do Arsenalu, za který podle informací BBC zaplatí londýnský celek 100 milionů liber (s bonusy se může částka vyšplhat až na rekordních 105 milionů), vyvolal u vedení Kladivářů zásadní otázku.

Kdo bude pro příští sezonu novým kapitánem?

Pro české fanoušky velmi zajímavou nápovědu mohl přinést přípravný duel West Hamu proti Dagenham & Redbridge, v němž svěřenci trenéra Davida Moyese remizovali pouze 2:2.

Kapitánskou pásku totiž navlékl Tomáš Souček, jenž se po čtyřletém působení u Kladivářů vypracoval v jednu z hlavních osobností klubu. Rodák z Havlíčkova Brodu si výsadního postavení na hřišti užíval před střídáním dvaašedesát minut, jeho český spoluhráč Vladimír Coufal byl stažen ze hřiště po prvním poločase.

Lionel Messi se synem během slavnostního představení v Miami
VIDEO: Messi se uvedl v Miami výstavním přímákem, o výhře rozhodl v nastavení

I z reakcí fanoušků na sociálních sítích je vidět, že se stal Souček jedním z hlavních oblíbenců. „Můj kapitán, skvělá volba našeho nového lídra,“ napsal jeden z příznivců West Hamu. „Gratuluju kapitáne,“ přidal se další. „Jsi obrovský válečník. Věřím, že budeš naším lídrem v následující sezoně,“ složil poctu tahounovi české reprezentace nadšenec Kladivářů.

West Ham vstupuje do nového ročníku anglické Premier League za dva týdny na hřišti Bournemouthu. Z posledního přípravného zápasu tak lze vyčíst, že je osmadvacetiletý Souček možná i nejžhavějším kandidátem na pozici kapitána Kladivářů.